r e k l a m a
MiastoWiadomości

W trosce o bezpieczeństwo dzieci na drodze

Szkoła Podstawowa w Osieku Jasielskim była kolejnym miejscem spotkania policjantów z dziećmi w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem akcji jest kształtowanie wśród najmłodszych bezpiecznych postaw i zachowań w ruchu drogowym.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci na drodze

Policjanci od początku nowego roku szkolnego spotykają się z uczniami, by przypomnieć najmłodszym, jak powinni zachować się na drodze, by bezpiecznie dotrzeć do przedszkola lub szkoły. Kolejnym miejscem spotkania funkcjonariuszy z maluchami była Szkoła Podstawowa w Osieku Jasielskim.

W trakcie pogadanki dzieci poznały zasady bezpiecznego zachowania się na drodze, uczyły się jak postępować w sytuacjach stanowiących dla nich zagrożenie, aby uchronić się przed wypadkiem. Najmłodsi ćwiczyli umiejętność rozróżniania podstawowych znaków drogowych, prawidłowego korzystania z przejścia dla pieszych oraz wysłuchali pogadanki o konieczności stosowania elementów odblaskowych.

Policjanci mówili uczniom również o tym, jak mają zachować się, gdy zaatakuje je pies. Funkcjonariusze przybliżyli także najmłodszym zasady postępowania w kontaktach z osobami obcymi.

Na pożegnanie dzieci otrzymały upominki i miały możliwość obejrzenia z bliska radiowozu policyjnego z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x