MiastoWiadomości

Włamał się do samochodu byłego pracodawcy

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego zatrzymali 25-latka, który włamał się do samochodu byłego pracodawcy. Jego łupem padł sprzęt i materiały wykorzystywane do instalacji centralnego ogrzewania.  Mężczyzna przyznał się do przestępstwa i chce dobrowolnie poddać się karze.

Włamał się do samochodu byłego pracodawcy

W miniony poniedziałek dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące włamania do samochodu dostawczego, zaparkowanego na terenie prywatnej firmy w Jaśle. Zgłaszający zawiadomił, że łupem złodzieja padły materiały i sprzęt wykorzystywany m.in. do instalacji centralnego ogrzewania. Straty pokrzywdzony oszacował na ponad 1500 zł.

Policjanci, którzy zajęli się sprawą, przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i pojazdu. W toku prowadzony czynności ustalili, że sprawca prawdopodobnie otworzył drzwi samochodu oryginalnym kluczykiem. Podczas rozmowy ze zgłaszającym okazało się, że miejsce przechowywania kluczyka znało tylko kilka osób, w tym były pracownik firmy.

Funkcjonariusze podejrzewając, że wskazany mężczyzna może mieć związek z kradzieżą, przeszukali miejsce jego pobytu. W domu znaleźli część skradzionych materiałów, po czym zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Kołaczyce.

Podejrzany początkowo nie przyznawał się do zarzucanego mu czynu i podawał różne wyjaśnienia. Zmienił jednak zdanie w obliczu przedstawionych mu przez policjantów dowodów i przyznał, że to on otworzył drzwi samochodu zabranym ze schowka kluczykiem, a następnie ukradł znalezione w pojeździe przedmioty.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x