MiastoWiadomości

Wpadli podczas wyłudzania kredytu

Policjanci z jasielskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą zatrzymali oszusta, który próbował wyłudzić kredyt bankowy. Mężczyzna posługując się podrobionymi dokumentami zamierzał pożyczyć blisko 20 tys. zł. Wpadł na gorącym uczynku, gdy chciał sfinalizować transakcję. Funkcjonariusze ustalili również jego wspólniczkę.

Wpadli podczas wyłudzania kredytu (fot. internet)

Wykrycie oszusta to efekt pracy policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Funkcjonariusze podejrzanego zatrzymali w budynku jednego z jasielskich banków. Śledczy wkroczyli, kiedy sprawca zawierał umowę. Mężczyzna chciał wyłudzić kredyt w wysokości blisko 20 tys. zł. W tym celu przedłożył pracownikowi banku dokumenty, z których wynikało, że jest zatrudniony w firmie z terenu Zabrza, a jego wynagrodzenie wynosi kilka tysięcy złotych. Po ich weryfikacji okazało się, że są fałszywe.

W toku prowadzonego postępowania funkcjonariusze zebrali informacje, z których wynikało, że zatrzymanemu mężczyźnie ktoś pomagał w przygotowaniu dokumentacji służącej wyłudzeniu pieniędzy. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że przestępczą działalność podejrzanego „wsparła” jego partnerka. Kobieta podrobiła zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach, które mężczyzna dołączył do wniosku o kredyt. Podejrzana w czasie zatrzymania miała przy sobie druki zaświadczeń i pieczątki służące do podrabiania dokumentów.

Podczas przesłuchania 26-letni mieszkaniec gminy Dębowiec i jego wspólniczka usłyszeli zarzut wyłudzenia kredytu oraz usiłowania oszustwa. Przyznali się do zarzucanych im przestępstw i złożyli wyjaśnienia. Policjanci ustalają czy para „odwiedziła” również inne banki.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x