r e k l a m a
MiastoWiadomości

Wyciek substancji do rzeki Wisłoki w Jaśle

Przedwczoraj (1.10) po godzinie 16:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle wpłynęło zgłoszenie o wycieku nieznanej substancji do rzeki Wisłoki w Jaśle. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy straży pożarnej.

Wyciek substancji do rzeki Wisłoki w Jaśle (fot. Przemysław Rak, Jaslo112)

Po dojeździe zastępów Straży Pożarnej i rozpoznaniu sytuacji okazało się, że do rzeki wpływa nieznana substancja z kanału. Prawdopodobną przyczyną wycieku były opadu deszczu, które podniosły poziom w studzience, do której wlana była substancja.

Wyciek substancji do rzeki Wisłoki w Jaśle (fot. Przemysław Rak, Jaslo112)

Strażacy przy pomocy siana oraz zapór wodnych przystąpili do tamowania wycieku. Następnie na powierzchnie wody wysypano neutralizator. Pracownicy z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Rzeszowie pobrali próbki substancji do badań.

Na miejscu pracowały trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, policjanci oraz strażacy miejscy.

Jasło112

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
strach
strach
2021 lat temu

Pan komendant nie ma stanowiska kierowania ,takie istnieje w PSP Jaslo a w ostatnim zdaniu ? jak byli strazacy z PSP to co to jest za instytucja STRAZACY MIEJSCY ?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Close
X