MiastoWiadomości

Złodziej okradający samochody zatrzymany

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który okradał i uszkadzał samochody. Na swoim koncie ma ponad trzydzieści pojazdów. Jego łupem padały emblematy, kołpaki, anteny, tablice rejestracyjne i inne zewnętrzne elementy samochodów. Podejrzany działał na terenie Jasła. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów, a sprawcy postawili zarzuty.

Złodziej okradający samochody zatrzymany

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego prowadzili czynności dotyczące kradzieży zewnętrznych elementów samochodów, do których dochodziło w różnych częściach Jasła. Sprawca kradł głównie emblematy z logo marki umieszczone na karoseriach pojazdów. Jego łupem padały również kołpaki, anteny, tablice rejestracyjne, pióra wycieraczek. Podczas wyrywania kradzionych przedmiotów niejednokrotnie uszkadzał samochody.

Złodziej okradający samochody zatrzymany

Funkcjonariusze przeprowadzali oględziny miejsc zdarzeń i pojazdów, analizowali zgłoszenia, ustalali i przesłuchiwali świadków, typowali osoby, które mogły być sprawcami. Wytężona praca przyniosła efekt. Policjanci zdobyli informacje, które pomogły trafić na trop złodzieja. Ich weryfikacja pozwoliła zebrać dowody przeciwko 30-letniemu mieszkańcowi gminy Jasło. Funkcjonariusze weszli do jego domu. W czasie przeszukania znaleźli cześć skradzionych przedmiotów. Mężczyzna został zatrzymany.

Złodziej okradający samochody zatrzymany

W czasie prowadzonego postępowania policjanci potwierdzili, że podejrzany do Jasła przyjeżdżał głównie nocą. Celem jego wizyt była przede wszystkim kradzież emblematów samochodowych. Wybierał różne marki pojazdów i działał na terenie całego Jasła. Łącznie okradł ponad trzydzieści samochodów. Od śledczych podejrzany usłyszał zarzut kradzieży i uszkodzenia mienia. Podczas przesłuchania wyjaśnił, że kradzione przedmioty zabierał w celach kolekcjonerskich. Przyznał się do zarzucanych mu przestępstw i poddał dobrowolnie karze. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x