MiastoWiadomości

Złodziej paliwa z czterema zarzutami

Policjanci z jasielskiego wydziału kryminalnego ustalili i zatrzymali złodzieja paliwa. Podejrzany wielokrotnie włamywał się do baków pojazdów stojących na terenie prywatnej firmy i kradł z nich olej napędowy. Łącznie jego łupem padło 650 litrów paliwa. 29-letni mężczyzna usłyszał cztery zarzuty kradzieży z włamaniem. Przyznał się do przestępstw i chce dobrowolnie poddać się karze.

Złodziej paliwa z czterema zarzutami

Policjanci z jasielskiej komendy od początku roku otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących kradzieży paliwa z pojazdów zaparkowanych na terenie prywatnej firmy w Szebniach. Sprawca pod osłoną nocy pokonywał zabezpieczenia baków  samochodów ciężarowych i ładowarki kołowej, po czym kradł z nich olej napędowy.

Podczas oględzin miejsca zdarzenia każdorazowo policyjni technicy zabezpieczali ślady działania sprawcy a śledczy ustalali okoliczności, w jakich dochodziło do kradzieży. Zebrany materiał dowodowy pozwolił również  zdefiniować modus operandi złodzieja. Przyniosło to pozytywny skutek w minionym tygodniu.

Funkcjonariusze znając sposób działania sprawcy udali się w rejon miejsca kradzieży. W trakcie prowadzonych czynności uwagę funkcjonariuszy zwróciło zaparkowane w pobliżu firmy osobowe bmw na strzyżowskich tablicach rejestracyjnych. Podejrzewając, że może to być samochód złodzieja, policjanci weszli na teren zakładu. Ich przypuszczenia potwierdziły się.

Złodziej paliwa z czterema zarzutami

Na miejscu okazało się, że ktoś wyrwał korek wlewu zbiornika paliwa jednego z samochodów ciężarowych i przy pomocy gumowego węża usiłował ukraść olej napędowy. Podczas oględzin funkcjonariusze zabezpieczyli również metalowy łom i plastikowe zbiorniki.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że właścicielem bmw jest 29-letni mieszkaniec gminy Frysztak. Mężczyzna po kilku godzinach został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W obliczu zebranych przez śledczych dowodów potwierdził, że minionej nocy próbował po raz kolejny ukraść paliwo z pojazdów stojących na terenie prywatnej firmy w Szebniach, jednak został spłoszony przez policjantów.

Podejrzany łącznie usłyszał cztery zarzuty kradzieży z włamaniem. Przyznał się również do podobnego przestępstwa na terenie powiatu krośnieńskiego.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x