r e k l a m a
MiastoWiadomości

Złodzieje whisky zatrzymani

Policjanci wspólnie z pracownikami ochrony zatrzymali mężczyzn, którzy systematycznie okradali jedne z marketów znanej sieci w Jaśle. Podejrzani wpadli podczas „zakupów”. Złodziejskie trio specjalizowało się w kradzieży alkoholu, w szczególności whisky. Na swoim koncie mają co najmniej siedem tego typu przestępstw. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Złodzieje whisky zatrzymani

Kiedy pracownik ochrony jednego ze sklepów w Jaśle, zauważył klienta spacerującego alejkami marketu, nie miał wątpliwości, że jest nim jeden ze sprawców wcześniejszych kradzieży, które zarejestrowały kamery monitoringu. Złodziej nie był sam. Wraz z nim regały sklepowe przeglądał jego wspólnik. Pierwszy z mężczyzn został ujęty przez ochronę, drugiego zatrzymali przybyli na miejsce policjanci. W czasie przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy mężczyznach skradzione ze sklepu whisky.

Dwaj mieszkańcy Gorlic w wieku 23 i 26 lat trafili do policyjnego aresztu. W toku dalszych czynności funkcjonariusze potwierdzili, że podejrzani okradali sklep od dłuższego czasu. Za każdym razem celem ich wizyt była kradzież alkoholu, w szczególności whisky. Łącznie zatrzymani ukradli towar o wartości blisko 1200 zł.

Policjanci ustalili również tożsamość wspólnika podejrzanych, który uczestniczył we wcześniejszych kradzieżach. Z zebranych dotychczas informacji wynika, że mężczyźni na swoim koncie mają co najmniej siedem tego typu przestępstw.

Zatrzymani usłyszeli zarzut kradzieży mienia, przyznali się do zarzucanych im czynów i skorzystali z praw do odmowy składania wyjaśnień. Chcą również dobrowolnie poddać się karze. Policjanci sprawdzają czy podejrzani „odwiedzali” również inne sklepy na terenie Jasła.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ahahaha
ahahaha
2023 lat temu

koneserzy 😀

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x