Kultura

Licealiści z Kołaczyc po raz kolejny w finale Olimpiady Policyjnej w Szczytnie

Dużym sukcesem dla uczniów z kołaczyckiego liceum zakończyła się rywalizacja w II etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. W zmaganiach na tym etapie uczestniczyło kilkadziesiąt szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, a w finałowej 30 najlepszych osób znalazło się 11 uczniów z klasy policyjno-strażackiej z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach.

Sukces kołaczyckich licealistów (fot. archiwum - Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
Sukces jest tym cenniejszy, że będą oni jedynymi przedstawicielami województwa podkarpackiego w finale centralnym, który odbędzie się już 12 kwietnia w siedzibie Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Rywalizacja w II etapie polegała na rozwiązaniu w ciągu 80 minut testu składającego się z 80 pytań, sprawdzającego ich wiedzę z zakresu prawa karnego, prawoznawstwa, aktów prawnych regulujących funkcjonowanie i pracę Policji, a także wiedzy dotyczącej kryminalistyki, ruchu drogowego, czy zagadnień prewencyjnych. Stawka finału w Szczytnie jest wysoka, gdyż będzie do wygrania 15 indeksów na wybrane kierunki tej renomowanej w Polsce uczelni.
Uczniów do olimpiady przygotowują: p. Maciej Karp, p. Dariusz Szczepanik oraz podkom. Bogusław Filip, którzy na co dzień pracują w kołaczyckim liceum. Trzeba także podkreślić, iż w uznaniu osiągnięć Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach w dziedzinie realizacji innowacji pedagogicznej z zakresu edukacji patriotycznej i obywatelskiej, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie, historii i przysposobienia obronnego, pan Dariusz Szczepanik przedstawił w dniu 19 marca 2013r. na konferencji szkoleniowej w Świlczy, organizowanej przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie prezentację na temat: „Innowacje pedagogiczne z edukacji dla bezpieczeństwa-formą dydaktyczną przygotowującą do wyboru pracy w służbach mundurowych jako przykład dobrej praktyki z zakresu: „Warunki prowadzenia działalności innowacyjnej i eksperymentalnej z edukacji dla bezpieczeństwa ( edukacja ogólno wojskowa, propolicyjna, prostrażacka)”.
Należy tutaj nadmienić, że tylko dwie szkoły z województwa podkarpackiego zostały wyróżnione możliwością zaprezentowania swego dorobku w tej dziedzinie. Czekając na finał Olimpiady Policyjnej w Szczytnie, pozostaje nam trzymać kciuki za wszystkich startujących w niej uczniów, mając nadzieję na kolejny sukces.
LO Kołaczyce

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kuzyn
kuzyn
2024 lat temu

Błąd! 2 osoby są z klasy mat-ang i jedna z humana!

elo520
elo520
2024 lat temu

bład 3 osoby nie sa z klasy policyjno strazackiej

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x