Kultura

„Pod niebem pełnym cudów” – 2. Antoniański Dar Serca 2014

W niedzielę (8 VI) rozpoczął się zbiórką uliczną 2. Antoniński Dar Serca, w którym uczestniczyli nasi wolontariusze. Kolejne dni to prezentacje przygotowane przez szkoły. 10 czerwca w Jasielskim Domu Kultury zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, czyli Zespołu Szkół Miejskich Nr 3 w Jaśle.

„Pod niebem pełnym cudów” – 2. Antoniański Dar Serca 2014
Spektakl pt. „Pod niebem pełnym cudów” został zaprezentowany dwukrotnie o godz. 8.30 dla uczniów i gości oraz o godz. 16.30 dla rodziców, dziadków, nauczycieli oraz zaproszonych studentów z Uniwersytetu III Wieku. Spektakl przygotowany został przez uczniów z Szkoły Podstawowej Nr 12 i Gimnazjum Nr 2 oraz nauczycieli (Katarzynę Barzyk, Barbarę Myśliwiec, Piotra Korczyńskiego, Janusza Budziaka, Ilonę Drankę).
„Pod niebem pełnym cudów” – 2. Antoniański Dar Serca 2014
Po powitaniu miłych gości, wśród których znaleźli się Ojciec Gwardian, Dyrektor JDK, Dyrektor MDK, członek Rady Miasta Jasła przez panią dyrektor Aleksandrę Zajdel – Kijowską widzowie wprowadzeni zostali w nastrój grozy i nadziei oglądając krótką formę filmową o stworzeniu świata. Dalsza część spektaklu ilustrowana obrazami prezentującymi różne etapy życia człowieka i przyrody wypełniona była pięknymi recytacjami oraz piosenkami w wykonaniu solistów i chóru o miłości, marzeniach, przyjaźni i nadziei. Jednak nie były to jedyne atrakcje prezentacji, uczniowie przygotowali pokaz teatru cieni i tańca Cza – czy, oraz niesamowity taniec żywiołów.
Wesołe i dynamiczne widowisko przygotowane przez naszą społeczność niosło piękne i proste przesłanie, by „otrzymane dobro, mnożyć razy dwa” i przekazywać dalej. Już dziś czekamy na kolejną edycję akcji i zachęcamy do realizacji przesłania.
ZSM nr 3 w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x