Dębowiec – gmina przyjazna mieszkańcom, inwestorom i turystom
Dla gminy Dębowiec, obecna kadencja samorządowa 2006-2010 to bardzo pracowity czas. Wiele ważnych inwestycji udało się zrealizować, a przede wszystkim był to czas szukania możliwości aplikowania o środki unijne. – Jedną z największych inwestycji była budowa kanalizacji, sieci wodociągowej i stacji uzdatniania wody. Ponadto cały czas inwestujemy w poprawę stanu dróg oraz poprawę bazy dydaktycznej. Chcemy, aby naszym mieszkańcom żyło się jak najlepiej – stwierdza Zbigniew Staniszewski, wójt gminy Dębowiec.
Gmina Dębowiec to atrakcyjna i prężnie rozwijająca się gmina. Władze samorządowe podejmują wiele działań, aby gmina rozwijała się pod względem inwestycyjnym i turystycznym.
– Kadencję 2006-2010 mogę zaliczyć do udanych. Dużo środków udało się pozyskać. Wiele zadań, które zapowiadałem udało się zrealizować. Chciałbym zaznaczyć, że bardzo dobrze układa mi się współpraca z Radą Gminy i z prawie wszystkimi sołtysami. Wszystkim zależy na dobrej pracy – mówi Zbigniew Staniszewski, wójt gminy Dębowiec.
Kanalizacja, wodociągi
Gmina cały czas inwestuje w poprawę środowiska naturalnego. Jedną z ważniejszych inwestycji jest budowa kanalizacji i sieci wodociągowej. Gmina Dębowiec wraz z innymi gminami należącymi do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki realizuje projekt grupowy współfinansowany z Funduszu Spójności pn.: “Program poprawy czystości zlewni rzeki Wisłoki”. W ramach tego programu wybudowana została: sieć wodociągowa w miejscowościach Folusz, Dzielec- Radość, magistrala wody Folusz – Dobrynia, stacja uzdatniania wody w Dębowcu oraz kanalizacja sanitarna w miejscowościach Zarzecze, Wola Dębowiecka, Dębowiec – Dąbrowy. – W sumie wybudowano 17 km kanalizacji i 24,5 km sieci wodociągowej. Budowa sieci wodociągowych i stacji uzdatniania wody umożliwi podłączenie 560 mieszkańców do systemu zbiorczego zaopatrzenia w wodę i poprawi jakość i pewność jej dostaw, a budowa kanalizacji sanitarnej stwarza dla 1740 mieszkańców możliwość podłączenia się do zbiorczego systemu kanalizacji i odprowadzenia ścieków do oczyszczalni – stwierdza Zbigniew Staniszewski. Koszt inwestycji, która rozpoczęła się w 2007 roku wyniósł około 12 mln zł, z czego 84 proc. dofinansowane zostało z Funduszu Spójności.
(…)
/mm/
Nowe Podkarpacie
Szczegóły w numerze – strona 7
Gratulacje dla Pana Staniszewskiego ! Oby tak dalej ! Pozdrawiam, życząc dalszych sukcesów i mobilizacji do dalszej pracy, która przyniesie korzystne owoce dla Dębowca, mieszkańców całej gminy i jasielszczyzny.
a kiedy wójt zapłaci zaległą składkę do stowarzyszenia subregion magurski ???
Pozwole sobie zacytowac wójta: "…..Jedną z największych inwestycji była budowa kanalizacji, sieci wodociągowej i stacji uzdatniania wody…." Panie wójcie żeby móc takie rzeczy opowiadać trzeba najpierw egzekwować od mieszkańców podłączenie lub wyworzenie szamb. A tak to średnio raz w miesiącu śmierdzi niemiłosiernie szambem. Niech Pan coś z tym zrobi, bo po co mam płacić za ścieki, jak ktoś inny nocami pompuje szambo do kanalizacji i smród wybija z umywalki. Tak być nie może, nie wspomne o osobach, które za nic nie płacą, a korzystają z infrastruktury jak inni. Powinien Pan o tym wiedzieć bo ich sąsiadka pracuje w gminie i… Czytaj więcej »
…
Wiek ktos moze dlaczego za odbior sciekow w gminie Debowiec placimy ponad dwa razy wiecej niz w Jasle? Przeciz przepompowanie 1m3 sciekow nie kosztuje ponad 3zl a okolo tyle wynosi roznica…
co to za przyjazna gmina co nie potrafi honorowo zapłacić zaległej składki do stowarzyszenia subregion magurski ????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Jeśli chodzi o kanalizację i wodociągi to wcale nie jest to zasługa Wójta Staniszewskiego ani obecnej Rady (2006-2010) ponieważ Związek Gmin Dorzecza Wisłoki realizuje projekt grupowy współfinansowany z Funduszu Spójności pn.: “Program poprawy czystości zlewni rzeki Wisłoki” od bardzo dawna – my, jako Gmina Dębowiec jesteśmy na samym końcu tej listy…w innych Gminach już dawno wszystko zrealizowano…