Przegląd mediów

Początki były trudne

Ponad trzy tysiące absolwentów opuściło mury Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. bł. księdza Władysława Findysza w ciągu dziesięciu lat jej działalności

Początki były trudne(kliknij aby powiększyć)

Uczelnia powstała w 2001 roku pod szyldem Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Turystyki w Lesku. Dwa lata po jej założeniu przeniosła swoją siedzibę do Jasła. – Początki były ciężkie – przyznaje Paweł Polański, wicekanclerz uczelni. Szkoła zajęła kilka niewielkich pomieszczeń w budynku byłego zakładowego domu kultury przy ulicy 3 Maja. Coraz większe zainteresowanie młodzieży kształceniem się w jasielskiej uczelni spowodowało, że podjęto decyzję o budowie nowego, nowoczesnego budynku przy ulicy Na Kotlinę, który uroczyście oddano do użytku w 2009 r.

Naprzeciw potrzebom studentów

Znajdują się tu wszechstronne aule wykładowe z dostępem do technologii multimedialnych, klasopracownie, pracownia komputerowa, uczelniane biuro karier oraz dziekanat.

Uczelnia zmieniła też nazwę na Podkarpacką Szkołę Wyższą, która za swojego patrona przyjęła bł. księdza Władysława Findysza, byłego proboszcza z Nowego Żmigrodu. – Rynek zapełnił się hotelarzami. Wobec tego musieliśmy szukać następnych specjalności, które zapewniałyby zatrudnienie. Takimi specjalnościami na kierunku ekonomia były ekonomika handlu i usług oraz rachunkowość. Utworzyliśmy kierunek transport. W 2007 roku żadna z podkarpackich uczelni nie miała go. Spotykając się z samorządowcami doszliśmy do wniosku, że brakuje im fachowców dla gospodarki przestrzennej. Udało się w tym roku uruchomić nowy kierunek gospodarka przestrzenna – mówi prof.nadzw. dr inż. Stanisław Polański, rektor PSW w Jaśle.

Misją uczelni jest szybkie reagowanie na obecne potrzeby rynku pracy. – Stawiamy nie tylko na dydaktykę, ale też na wykształcenie praktyczne, aby student po zakończeniu naszej uczelni znalazł pracę. Z roku na rok coraz większy procent naszych absolwentów znajduje pracę na naszym rynku – mówi P. Polański.

Szczegóły w numerze – strona 5.

/mm/
Nowe Podkarpacie

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
joziek
joziek
2024 lat temu

A konkretnie to proszę podać kilka przykładów tej znalezionej pracy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x