Rozmaitości i ciekawostki

Hipolibidemia – wszystko, co warto o niej wiedzieć

Każdy z nas pragnie cieszyć się udanym życiem seksualnym. Tymczasem w codziennym życiu często napotykamy na wiele przeszkód, które uniemożliwiają nam satysfakcjonujące życie seksualne. Do jednych z najbardziej popularnych przyczyn problemów seksualnych należy hipolibidemia. Na czym polega popularne schorzenie? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Ciekawi? Zaczynamy!

Hipolibidemia i jej krótka charakterystyka

Hipolibidemia to dolegliwość, która dotyka ogromnej ilości kobiet oraz mężczyzn. Potocznie przykra przypadłość uniemożliwiająca udane życie seksualne nazywana bywa oziębłością seksualną bądź zespołem obniżonego popędu seksualnego. Jest to jedno z najczęściej występujących zaburzeń seksualnych. Badania naukowe jasno wskazują, że hiperlipidemia najczęściej występuje u kobiet.

Najczęściej zespół obniżonego napięcia seksualnego diagnozowany jest poprzez okresowy zanik zainteresowania współżyciem seksualnym i obniżonym libido. Co więcej, często zdarza się, że hiperlipidemia może być objawem zaburzeń psychotycznych.

Przyczyny występowania oziębłości seksualnej

Oziębłość seksualna to dolegliwość, która pojawia się w życiu coraz większej ilości par. Co ciekawe, przyczyny hiperlipidemii mogą być niezwykle zróżnicowane, mając podłoże m.in.:

  • genetyczne,
  • biologiczne,
  • psychiczne
  • kulturowe,
  • partnerskie,
  • religijne.

Dla niektórych osób zbliżenia seksualne potrzebne są jedynie to prokreacji, a więc rozmnażania się. Co więcej, może dochodzić do nich jedynie po zawarciu związku małżeńskiego. U takich osób tzw. pociąć seksualny jest specjalnie tłumiony, tłamszony, by nie doszło do niekontrolowanych sytuacji, które byłby wbrew wyznawanej wierzę.

Jeśli zaś hiperlipidemia ma podłoże kultowe, może wynikać np. ze zbyt dużej ilości oglądania filmów pornograficznych, co prowadzi do wyłączenia wyglądu naturalnego piękna.

Co ważne, często oziębłość seksualna wynika z traumatycznych zdarzeń seksualnych, które miały miejsce, takich jak np. gwałt czy molestowanie seksualne.

Najczęściej występujące objawy hipolibidemii

Hipolibidemia objawia się przede wszystkim brakiem występowania potrzeb zbliżeń seksualnych. W związku z tym u jednego bądź dwójki partnerów seksualnych występuje brak podejmowania aktywności seksualnej. Co więcej, do najczęściej występujących objawów hipolibidemii należy także:

  • Brak popędu seksualnego,
  • Obniżenie popędu seksualnego,
  • Brak fantazji erotycznych,
  • Całkowity bądź postępujący zanik zainteresowania współżyciem seksualnym,
  • obniżena aktywność seksualna w porównaniu do stanu, dawnych lat.

Co więcej, tego typu objawy mogą występować zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn, bez względu na wiek. Co ciekawe, coraz częściej hiperlipidemia objawia się także u osób pomiędzy 20-30 rokiem życia.

Diagnostyka hipolibidemii

Diagnostyka oziębłości seksualnej należy do jednych z najcięższych zadań. Przede wszystkim występuje niezwykle cienka linia, różnica, pomiędzy oziębłością seksualną a obniżonym libido. Lekarz specjalista- seksuolog przeprowadza z pacjentem niezwykle staranny, dogłębny, wnikliwy wywiad, na podstawie którego stawia diagnozę. Po stwierdzeniu występowania hiperlipidemii, wprowadza się stosowne leczenie, które w większości przypadków polega m.in. na :

  • psychoterapii,
  • leczeniu farmakologicznym,
  • wzbogaceniu sztuki miłosnej,
  •  metodach treningowych.

W dzisiejszych czasach oziębłość seksualna wkrada się w niezwykle szerokie grono wielu związków. W finalnym rozrachunku prowadzi do rozpadu związków. Warto więc szybko zdiagnozować swój problem i dążyć do jego najszybszego rozwiązania. Postaw na sprawdzone metody działania i ciesz z udanego życia seksualnego każdego dnia.

Źródła:

Materiał zewnętrzny

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x