Jak zainwestować w dobry hosting? Kilka praktycznych porad
Oferta ofercie nierówna można by śmiało rzec, patrząc na to, jak wielkie jest zróżnicowanie między propozycjami hostingowymi rozmaitych firm internetowych. Takie rozwarstwienie najczęściej wynika z faktu, iż poszczególne warianty usług hostingowych wiążą się z kompletnie inną jakością i limitami. Co zatem mamy do wyboru i na co i kiedy postawić?
Nie kupuj kota w worku
Nie musisz być specjalistą w dziedzinie hostingu, aby dokonać świetnej selekcji, za pośrednictwem której wytypujesz optymalną dla Ciebie ofertę oraz postawisz na współpracę z najlepszej klasy usługodawcą. Wystarczy, że nie będziesz podejmować decyzji w ciemno, a po prostu dobrze przygotujesz się do tego typu inwestycji. Zacznij od przewertowania opinii w sieci. Na forach internetowych niewątpliwie aż huczy od komentarzy konsumentów, którzy mieli okazję współpracować z rozmaitymi firmami, jakie Ty bierzesz pod uwagę. Sprawdź, czy rzeczywiście są to marki godne rekomendacji, a jeżeli tak, to przed czym ewentualnie przestrzegają ich klienci. Internauci piszą z reguły anonimowo, więc można liczyć na to, że ich zdanie jest w pełni szczere i obiektywne. Jeśli więc masz do wyboru nieznaną firmę, czy dopiero co startujący w branży hostingowej podmiot, zrezygnuj z nich na rzecz doświadczonej marki typu Linuxpl.com, która na rynku internetowym stanowi silnego „gracza” z mocno ugruntowaną pozycją.
Patrz, ile można
Limity to zmora chyba każdego korzystającego z usług hostingowych, a zwłaszcza tych, którzy decydują się na hosting w klasycznej postaci, czyli współdzielony. W takich przypadkach niestety, ale ograniczenia ze strony usługodawców bywają ogromne. Biorąc pod uwagę systematyczny rozwój swojej strony internetowej, czy sklepu prowadzonego online, postawienie na taką ofertę hostingową jest nie przyszłościowe. Nie ma sensu zatem wikłać się w umowy z podmiotami, które prezentują może i atrakcyjną cenowo, ale jednak słabej jakości propozycję. Wartym rozważenia okazuje się natomiast serwer VPS, a więc Virtual Private Server, dedykowany hosting pod Wordpress, czy też serwer dedykowany. Wszystkie one znajdują się w ofercie wspomnianej już, wzorcowej marki Linuxpl.com.