r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Kredyt konsolidacyjny do 300 tys. – lista najlepszych ofert

Kredyt konsolidacyjny to zobowiązanie, które znacznie może pomóc nam w wyjściu ze spirali zadłużeń. Zdarza się, że nasze zarobki nie wystarczają, aby całkowicie pokryć kwotę miesięcznych wydatków. Z powodu braku środków do życia często decydujemy się na zaciąganie coraz to kolejnych kredytów, których celem ma być podbudowanie budżetu domowego. Niestety, nie zawsze dajemy radę samodzielnie je spłacać, tym samym popadając w spore kłopoty finansowe. Wierzyciele naliczają wysokie odsetki, a my mamy na karku komornika, który może zająć nasze konta i pobierać część pieniędzy na utrzymanie. Taki bieg zdarzeń wprawia nas w zakłopotanie i decyduje o poszukiwaniu skutecznej pomocy w wyjściu z długów.

Właśnie taką opcją jest kredyt konsolidacyjny dostępny na https://www.totalmoney.pl/kredyt-konsolidacyjny , który dedykowany jest osobom zadłużonych, chcącym poprawić swoją sytuację materialną poprzez spłacenie zaległości. Jak wziąć konsolidację do 300 tys. zł? Sprawdźmy listę najlepszych na rynku ofert bankowych i wymaganych warunków.

Co to jest kredyt konsolidacyjny i jak działa?

O różnego rodzaju kredytach słyszymy niemalże wszędzie, zwłaszcza że z takich zobowiązań korzysta coraz większa liczba osób, również wśród naszych bliskich. Jednak, jeśli chodzi o konsolidację, taka pomoc finansowa opiera się o zupełnie inne elementy niż np. klasyczny kredyt gotówkowy. Również możemy zauważyć spore różnice w dedykowaniu takich ofert, gdyż konsolidacja jest przeznaczona wyłącznie dla osób zadłużonych, które chcą po prostu pozbyć się zaległych długów.

Kredyt konsolidacyjny posiada jeden podstawowy cel — zmniejszenie miesięcznych wydatków, jakie ponosimy na kredyt. Dzięki temu, iż nowa rata będzie znacznie niższa niż suma rat, które aktualnie spłacamy, konsument może podbudować domowy budżet i zminimalizować ryzyko kolejnych zadłużeń. Mniejsza rata równa się także terminowemu spłacaniu zobowiązania i uniknięciu egzekucji komorniczej. Dzięki kredytom konsolidacyjnym tysiące dłużników mogło bez wysiłku wyjść z ciężkie sytuacji finansowej, tym samym polepszając swoją historię w BIK i zdolność kredytową na przyszłość.

Jak kredyty konsolidacyjne pomagają w wyjściu z długów?

Pozostaje jednak pytanie, w jaki sposób kredyt konsolidacyjny ma ułatwić wejście na ścieżkę komfortu finansowego? Takie zobowiązanie umożliwia natychmiastową spłatę zadłużeń, usuwając tym samym negatywne wpisy z rejestrów dłużników i poprawiając historię kredytową. Mianowicie, środki z konsolidacji nie trafiają bezpośrednio na konto dłużnika, który ją zaciągnął, a są od razu przeznaczone na uiszczenie wszystkich zaległości w spłatach dawnych zadłużeń.

Dodatkowo, kredyty konsolidacyjne wiążą się z uzyskaniem nowych (o wiele lepszych warunków spłaty). Chodzi przede wszystkim o dopasowanie wysokości raty w ten sposób, aby była ona niższa niż suma poprzednich i umożliwiała kredytobiorcy dogodną spłatę zobowiązania w terminie. Daje to pełne bezpieczeństwo zarówno dla konsumenta, jak i dla instytucji udzielającej go.

Co zyskamy biorąc kredyt konsolidacyjny?

— Automatyczną spłatę zadłużeń;

— Mniejszą ratę miesięczną;

— Dłuższy czas spłaty nowego kredytu;

— Zmniejszenie ryzyko postępowania komorniczego;

— Podbudowanie budżetu — dzięki niższej racie, mamy dodatkową gotówkę na życie;

— Polepszenie historii kredytowej w BIK;

— Usunięcie negatywnych wpisów z rejestrów dłużników, np. KRD;

— Poprawa zdolności kredytowej na przyszłość.

Jakie warunki należy spełnić, aby dostać kredyt konsolidacyjny 300 tys.?

Kwota 300 tys. zł nie jest niska, co jest głównym powodem tego, iż banki będą skrupulatnie sprawdzały wiarygodność finansową klienta. Jeśli interesują nas kredyty konsolidacyjne o takiej sumie, musimy zdawać sobie sprawę z ewentualnych dodatkowych formalności, których spełnienia będzie wymagał od nas bank. Chodzi tutaj przede wszystkim o udokumentowanie naszych dochodów, a przede wszystkim ich wysokości, która musi być na takim poziomie, aby umożliwiła nam spłatę nowego kredytu konsolidacyjnego. W tym celu instytucje zazwyczaj proszą o przedłożenie umowy o pracę, zeznań podatkowych, wyciągów z konta, oświadczenia o dochodach i/lub zaświadczenia od pracodawcy.

Pamiętajmy, że tak wysoki kredyt konsolidacyjny nie zostanie nam udzielony, jeśli mamy zbyt duże zaległości w spłatach zobowiązań. Wówczas w pierwszej kolejności należy pokryć dawne raty, a następnie złożyć wniosek, co znacznie zwiększy nasze szanse na otrzymanie pomocy finansowej z banku.

Najlepszy kredyt konsolidacyjny 300 tys. zł

Najlepszy kredyt konsolidacyjny to taki, który umożliwi nam znaczne zmniejszenie raty i wydłuży czas spłaty kredytu. Dzięki zaciągnięciu takiego zobowiązania, automatycznie spłacimy długi i pozbędziemy się problemów z uiszczaniem kilku rat w miesiącu. Aby znaleźć atrakcyjne warunki, warto skorzystać z kalkulatora kosztów kredytu konsolidacyjnego lub z dostępnych w Sieci rankingów kredytów konsolidacyjnych. Dzięki takim narzędziom, dowiemy się wszelkich informacji odnośnie do wysokości opłat oraz znajdziemy najlepszą na rynku ofertę.

Materiał zewnętrzny

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dyzio
Dyzio
3 lat temu

100% racji

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x