r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Rezygnacja z polisolokaty Skandia Vienna Life – jak odzyskać swoje pieniądze?

Dla wielu osób polisy inwestycyjne, nazywane też polisolokatami, wydawały się bezpiecznym sposobem na ulokowanie i pomnażanie kapitału. Jedną z firm, które wprowadziły je do swojej oferty, była Skandia, która później zmieniła swoją nazwę na Vienna Life. Obietnice okazały się jednak bez pokrycia i coraz więcej osób szuka sposobu na zerwanie umowy, aby przez Skanida Vienna Life rezygnacja została uznana, a środki zwrócone.

Osoby decydujące się na podpisanie umowy na polisolokatę nie zdawały sobie sprawy z jej nieopłacalności oraz przyszłych trudności z rezygnacją. Sprawą zajął się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, co otworzyło drogę do dochodzenia swoich roszczeń przez klientów.

Niekorzystne warunki polisolokaty Skandia

Inwestycja w polisolokaty Vienna Life okazała się nie przynosić zysków, a klienci zaobserwowali wręcz, że suma zgromadzonych środków jest niższa, niż wynikałoby z wpłacanych składek. Nawet u osób, które odnotowały zyski, było one niższe niż spodziewane i obiecywane przez przedstawiciela Skandii. Dodatkowo dowiedzieli się, że w momencie rezygnacji Vienna Life nie zwróci całości wartości lokaty. Wynikało to z opłaty likwidacyjnej, która pojawiała się w umowie pod nieprecyzyjnymi określeniami jak „świadczenie wykupu” czy „wartość wykupu”.

Vienna Life rezygnacja z polisolokaty

Aby złożyć do Vienna Life rezygnację z polisolokaty, należy pobrać ze strony internetowej firmy odpowiedni wniosek dotyczący wypłaty wartości wykupu lub świadczenia wykupu. Podpisany formularz można wysłać pocztą na adres Skandii, ale warto pamiętać o zachowaniu potwierdzenia nadania. W razie wątpliwości pomoc w przygotowaniu dokumentów można uzyskać od fachowców zajmujących się likwidacją i dochodzeniem roszczeń z tytułu polisolokat. Dla Skandii zerwanie umowy oznacza konieczność wypłaty części pieniędzy, a odzyskanie pozostałych funduszy wymaga podjęcia przez klienta dalszych kroków.

Odzyskanie środków z polisolokaty – także po latach

Pieniądze zatrzymane przez Vienna Life podczas rezygnacji z polisolokaty można odzyskać na drodze cywilnoprawnej, nawet jeśli zerwanie umowy nastąpiło kilka lat wcześniej. Jest to możliwe, jeśli od rozwiązania polisy nie upłynęło więcej niż 10 lat w przypadku polis rozwiązanych przed 09.07.2018 r. lub 6 lat, gdy mówimy o polisach rozwiązanych od dnia 09.07.2018 r. Dochodząc swoich praw najlepiej zwrócić się do adwokatów i radców prawnych, którzy prowadzili już z powodzeniem tego typu sprawy.

Materiał zewnętrzny

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x