r e k l a m a
Piłka nożnaSport

Porażka Czarnych Jasło 1:3 przed własną publicznością ze Stalą Nowa Dęba (foto)

Porażką 1:3 zakończył się dzisiejszy mecz przed własną publicznością ze Stalą Nowa Dęba. Honorowe trafienie zaliczył Łukasz Urban. Przyjezdni jako pierwsi mogli zagrozić bramce Miłosza Biernackiego.

Porażka 1:3 przed własną publicznością ze Stalą Nowa Dęba (fot. Marek Dybaś)

W 5 minucie z rzutu wolnego uderzał zawodnik gości, lecz piłka ugrzęzła w murze ustawionym przez Naszych obrońców. Kolejne 30 minut meczu to głównie gra w środku boiska. Widać było, że przyjezdni obrali taktykę na grę głównie z kontry. W 35 minucie goście wychodzą na prowadzenie. Miłosz Biernacki piąstkuje piłkę po groźnej wrzutce przyjezdnych, lecz ta niefortunnie wpada pod nogi zawodnika Stali Nowa Dęba i ten lobem pokonuje naszego bramkarza.

Czarni szybko chcieli odpowiedzieć golem po stracie bramki- groźny strzał oddał Rafał Grzesiak, lecz bramkarz gości nie daje się pokonać. Minutę później bardzo dobre podanie dostaje zawodnik Stali Nowa Dęba lecz ten w sytuacji sam na sam nie był w stanie pokonać Miłosza Biernackiego. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę groźny strzał oddaje Piotr Chrząszcz, lecz piłka przelatuje obok słupka bramki gości. Po 45 minutach gry 0:1 dla gości.

W 58 minucie Czarni tracą drugiego gola. Miłosz Biernacki wybił zbyt krótko piłkę a ta trafia pod nogi niepilnowanego zawodnika Stali, który nie zastanawiając się pognał w stronę Naszej bramki i bez trudu pokonał Naszego bramkarza- 0-2 dla przyjezdnych. 6 minut później na tablicy wyników widnieje już wynik 0:3 dla Stali Nowa Dęba. Fatalny błąd popełnia obrona Naszego zespołu a zawodnik Stali pakuje piłkę do siatki. W 72 minucie pada honorowa bramka dla Czarnych- piłka po piąstkowaniu bramkarza gości wpada pod nogi Łukasza Urbana a ten strzałem zza pola karnego ustala wynik spotkania na 1:3.

Stal mogła podwyższyć wynik. W 85 minucie sędzia dyktuje rzut karny dla gości. Miłosz Biernacki fauluje w polu karnym po czym dostaje czerwoną kartkę. W bramce staje Mateusz Bazan i nie daje się pokonać. Trzeba też zwrócić uwagę, że zwycięstwo gości mogło być znacznie okazalsze, w całym meczu goście mieli kilka groźnych sytuacji „sam na sam”, lecz Miłosz Biernacki nie dał się zaskoczyć.
Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie i niestety przegrywamy jakże ważny mecz 1:3.

Nastroje i miny Naszych zawodników jak i trenera po meczu w szatni nie były najlepsze. Jednak trener jak i zawodnicy przepraszają kibiców za bardzo słaby mecz w ich wykonaniu i postarają pokazać dużo lepszą postawę i grę w najbliższym meczu przed własną publicznością ze Strumykiem Malawa, który odbędzie się 14 czerwca o godz. 17:00.

Zobacz fotorelację z meczu Czarni Jasło – Stal Nowa Dęba autorstwa Marka Dybasia.

Skład JKS Czarni 1910 Jasło: Biernacki (85′ czerwona kartka), Szydło, Nabożny, Dziedzic, Grzesiak, Kulig (85′ Bazan), Chrząszcz, Munia (46′ Tusiński), Madejczyk (46′ Urban), Warchoł (46′ Świątkowski), Piwowar (70′ Jamuła).