Piłka nożnaSport

Wychowankowie Szóstki na Mistrzostwach Polski

Pięciu zawodników Szóstki Jasło, wychowanków trenera Artura Tomaszewskiego i Pawła Kasprzyka: Patryk Korneusz, Kamil Piątkowski, Szymon Blezień, Norbert Sajdak i Grzegoprz Żytniak grających na wypożyczeniu w drużynie Karpat MOSiR Krosno na czas nauki w GOSSM w Krośnie, wzięło udział w Klubowych Mistrzostwach Polski kategorii U-14-Nike Premier Cup 2014.

Wychowankowie Szóstki na Mistrzostwach Polski

Rywalizacja odbywała się na obiektach SMS-u Łódź, gdzie obok ekipy z Krosna udział wzięło 15 drużyn, mistrzów pozostałych 15 województw. Krośnieńska drużyna już po zwycięstwie w dwóch pierwszych meczach grupowych, zapewniła sobie zwycięstwo w grupie – 2-0 z Motorem Lublin (bramka N.Sajdak i sam.), oraz 2-1 z SMS Łódź (K.Piątkowski 2). W ostatnim meczu wprawdzie ulegli 1-2 (P.Korneusz) UKP Zielona Góra, ale wynik tego spotkania nie miał znaczenia dla układu tabeli.

Tym samym podkarpacka drużyna weszła do ósemki najlepszych drużyn w Polsce w tej kategorii wiekowej. W ćwierćfinale znalazła się wśród takich ekip jak: Zagłębie Lubin, Legia Warszawa, SMS Łódź, Korona Kielce, Lech Poznań, Jagiellonia Białystok i Pogoń Szczecin, a więc towarzystwo doborowe. Ćwierćfinałowym przeciwnikiem okazała się Akademia Piłkarska Zagłębia Lubin, która jest jedną z najlepiej i najprężniej rozwijających się Akademii w Polsce. Po bardzo dobrej grze i zaciętym spotkaniu, wynik nie został rozstrzygnięty(0-0), dopiero w rzutach karnych lepsi okazali się zawodnicy z Lubina.

Szkoda ponieważ na boisku nasza drużyna nie ustępowała na pewno, a karne to już niestety loteria. Mimo wszystko udział w Nike Premier Cup 2014 należy uznać za bardzo udany, a patrząc na choćby zdobywane bramki, wychowankowie Szóstki czynnie przyczynili się do sukcesu drużyny Karpat MOSiR Krosno, w której obecnie grają. Serdecznie gratulujemy sukcesu całej ekipie, który dowodzi że na Podkarpaciu również można dobrze grać w piłkę, przy maksymalnym zaangażowaniu w trening.

Poniżej wyniki meczy fazy finałowej zawodów: Ćwierćfinały:

Karpaty MOSiR Krosno – AP Zagłębie Lubin 0-0 k. 5-6
Legia Warszawa – SMS Łódź 2-0
Korona Kielce – Lech Poznań 0-1
Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin 1-2

Półfinały:
Legia – Lech 1-0
Zagłębie – Pogoń 2-3

Mecz o 3 miejsce:
Lech – Zagłębie 0-2

Finał:
Legia – Pogoń 2-1

UKS „Szóstka” Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x