r e k l a m a
Wiadomości

Czy słynny dąb skończy jak drzewa na Rynku?

Nie udało się formalnie, czyżby miało się udać w wyrafinowany sposób? W ramach wymiany linii wodociągowej u zbiegu ulic Kościuszki i Kołłątaja została dziś odsłonięta bryła korzeniowa słynnego dębu. W dwumetrowy wykop zostaną włożone rury wodociągowe. Pytanie, czy nie uszkodzi to korzeni drzewa?

Prace przy wymianie linii wodociągowej są prowadzone wyjątkowo dokładnie, przynajmniej tak zapewniają pracownicy MPGK. Nie trudno jednak o błąd. Ciężki sprzęt bez trudu może naruszyć bryłę korzeniową a to z kolei może skutkować obumarciem dębu.

Podobny los spotkał drzewa na jasielskim Rynku. Tam również podczas prac remontowych zostały naruszone bryły korzeniowe drzew, co poskutkowało chorobą i osłabieniem drzew.

Dzisiejsza wymiana sieci wodociągowej, zdaniem Krzysztofa Czeluśniaka, mogła doprowadzić do uszkodzenia korzeni dębu. Radny interweniował w tej sprawie w Urzędzie Miasta. Na jego wniosek został sporządzony protokół szkodowy.

Do sprawy wrócimy.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

10
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
dragonesskakaopppwolkipath3 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kazimierz
Gość
Kazimierz

Proponuję Referendum. Pierwsze pytanie; Co ważniejsze dla mieszkańców dąb, czy kanalizacja?
Pytanie drugie; Kto rozsądniejszy …?

kakao
Gość
kakao

Dopiero co wycięli piękną i potężna wierzbę płaczącą, która rosła zaraz obok owego dębu i nikt nic nie mówił.

ppp
Gość
ppp

i po co wam ten dab????lepiej stać w korkach i mięc dęba@@@@jakiś sklerotyk przypomniał sobie i po sprawie…proponuje Wam pogrzebać w necie i odszukać stre zdjęcia z Jasła….w tym miejscu widziałem tylko 2-3 leje po bombie..sami aferzyści w tym mieście mieszkaja…nie prościej było ogłosić iz mieszkał tutaj smok liwoczanka????

wolki
Gość
wolki

pretekst awaria i po Dębie a krzys jest ok

path3
Gość
path3

żyjemy w oazie szczęścia i dobrobytu jak widać … a mamy tylko jeden problem – drzewo podobno hitlera …

Jerzy Gondol
Gość
Jerzy Gondol

Styl usprawniania urbanistycznego miasta przynosi wielkie szkody wizerunkowi Jasła. Paranoicy nie mają przeciwników, rywali czy oponentów, tylko wrogów, tych zaś nie wystarczy zwyczajnie pokonać, a już na pewno nie można się z nimi wdawać w kompromisy czy ich pozyskiwać. Wrogów się niszczy, stawiając na swoim ! I tak z nienawiści do zdrowego rozsądku oponentów obecnej władzy powstają: DEPTAK, RONDO I ORLIK w miejscach jak najmniej odpowiednich.Zburzono historyczny układ Rynku,psuje się sprawdzony trakt komunikacyjny Kościuszki/Kołłtaja i zrujnowano plac zabaw ludycznych w Ogrodzie Jordanowskim.Wołam o pomstę – do nieba !

observer
Gość
observer

Przestaniecie się w końcu tak jarać tym chabaziem? Poza tym wierzycie, że decyzja odnośnie wycinki drzewa zapadła w Starostwie? Naiwni…

lakiluck.pl
Gość
lakiluck.pl

Perfidia PiSuarów nie ma granic.Podkop pod rurociąg w bezpośrednim sąsiedztwie korzeni dębu to katolicka zemsta na Staroście,który nie wyraził zgody na usuniecie "drzewa konfliktu".Tym sposobem sławetny dąb podzieli los kilkunastu drzew z płyty rynku…:DB):smilewinkgrin:

Kalimata
Gość
Kalimata

Czeluśnia bawiąc się w kreta, szuka nowego sposobu samokreacji.Wszak jak wieść gminna niesie szykuje się w burmistrze zastartować..
Czyżby drzewo Adolf miało mu pomóc??? Tu w Jasielskim cyrkule wszystko sie może zdarzyć,nawet to,że drzewo przeniesie się do jego miejsca zamieszkania,by miał baczenie na niego…I pytanie,tak przy okazji:czy jest choćby jedna dziedzina życia na której ów miejski zapaśnik się nie zna???Bo ja nie dostrzegam…;)

dragoness
Gość
dragoness

Oj mówił, mówił, ale nie na wiele się to zdało, bo w wycinaniu Frau Burgmeister szybka jest niesamowicie. Ciekawe, co ma w ogródku? Beton i rondko malutkie?

Close
X