r e k l a m a
Wiadomości

Czy słynny dąb skończy jak drzewa na Rynku?

Nie udało się formalnie, czyżby miało się udać w wyrafinowany sposób? W ramach wymiany linii wodociągowej u zbiegu ulic Kościuszki i Kołłątaja została dziś odsłonięta bryła korzeniowa słynnego dębu. W dwumetrowy wykop zostaną włożone rury wodociągowe. Pytanie, czy nie uszkodzi to korzeni drzewa?

Prace przy wymianie linii wodociągowej są prowadzone wyjątkowo dokładnie, przynajmniej tak zapewniają pracownicy MPGK. Nie trudno jednak o błąd. Ciężki sprzęt bez trudu może naruszyć bryłę korzeniową a to z kolei może skutkować obumarciem dębu.

Podobny los spotkał drzewa na jasielskim Rynku. Tam również podczas prac remontowych zostały naruszone bryły korzeniowe drzew, co poskutkowało chorobą i osłabieniem drzew.

Dzisiejsza wymiana sieci wodociągowej, zdaniem Krzysztofa Czeluśniaka, mogła doprowadzić do uszkodzenia korzeni dębu. Radny interweniował w tej sprawie w Urzędzie Miasta. Na jego wniosek został sporządzony protokół szkodowy.

Do sprawy wrócimy.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kazimierz
Kazimierz
2024 lat temu

Proponuję Referendum. Pierwsze pytanie; Co ważniejsze dla mieszkańców dąb, czy kanalizacja?
Pytanie drugie; Kto rozsądniejszy …?

Kalimata
Kalimata
2024 lat temu

Czeluśnia bawiąc się w kreta, szuka nowego sposobu samokreacji.Wszak jak wieść gminna niesie szykuje się w burmistrze zastartować..
Czyżby drzewo Adolf miało mu pomóc??? Tu w Jasielskim cyrkule wszystko sie może zdarzyć,nawet to,że drzewo przeniesie się do jego miejsca zamieszkania,by miał baczenie na niego…I pytanie,tak przy okazji:czy jest choćby jedna dziedzina życia na której ów miejski zapaśnik się nie zna???Bo ja nie dostrzegam…;)

lakiluck.pl
lakiluck.pl
2024 lat temu

Perfidia PiSuarów nie ma granic.Podkop pod rurociąg w bezpośrednim sąsiedztwie korzeni dębu to katolicka zemsta na Staroście,który nie wyraził zgody na usuniecie "drzewa konfliktu".Tym sposobem sławetny dąb podzieli los kilkunastu drzew z płyty rynku…:DB):smilewinkgrin:

observer
observer
2024 lat temu

Przestaniecie się w końcu tak jarać tym chabaziem? Poza tym wierzycie, że decyzja odnośnie wycinki drzewa zapadła w Starostwie? Naiwni…

Jerzy Gondol
Jerzy Gondol
2024 lat temu

Styl usprawniania urbanistycznego miasta przynosi wielkie szkody wizerunkowi Jasła. Paranoicy nie mają przeciwników, rywali czy oponentów, tylko wrogów, tych zaś nie wystarczy zwyczajnie pokonać, a już na pewno nie można się z nimi wdawać w kompromisy czy ich pozyskiwać. Wrogów się niszczy, stawiając na swoim ! I tak z nienawiści do zdrowego rozsądku oponentów obecnej władzy powstają: DEPTAK, RONDO I ORLIK w miejscach jak najmniej odpowiednich.Zburzono historyczny układ Rynku,psuje się sprawdzony trakt komunikacyjny Kościuszki/Kołłtaja i zrujnowano plac zabaw ludycznych w Ogrodzie Jordanowskim.Wołam o pomstę – do nieba !

path3
path3
2024 lat temu

żyjemy w oazie szczęścia i dobrobytu jak widać … a mamy tylko jeden problem – drzewo podobno hitlera …

wolki
wolki
2024 lat temu

pretekst awaria i po Dębie a krzys jest ok

ppp
ppp
2024 lat temu

i po co wam ten dab????lepiej stać w korkach i mięc dęba@@@@jakiś sklerotyk przypomniał sobie i po sprawie…proponuje Wam pogrzebać w necie i odszukać stre zdjęcia z Jasła….w tym miejscu widziałem tylko 2-3 leje po bombie..sami aferzyści w tym mieście mieszkaja…nie prościej było ogłosić iz mieszkał tutaj smok liwoczanka????

kakao
kakao
2024 lat temu

Dopiero co wycięli piękną i potężna wierzbę płaczącą, która rosła zaraz obok owego dębu i nikt nic nie mówił.

dragoness
dragoness
2024 lat temu

Oj mówił, mówił, ale nie na wiele się to zdało, bo w wycinaniu Frau Burgmeister szybka jest niesamowicie. Ciekawe, co ma w ogródku? Beton i rondko malutkie?

Back to top button
10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x