MiastoWiadomości

Jako jedyni z Podkarpacia powalczą po raz kolejny o indeksy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie

Już po raz szósty olbrzymim sukcesem dla uczniów z Kołaczyckiego Liceum zakończyła się rywalizacja w II etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie.

Jako jedyni z Podkarpacia powalczą po raz kolejny o indeksy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie

W zmaganiach na tym etapie uczestniczyło kilkadziesiąt szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, a w finałowej 30 najlepszych osób znalazło się aż 10 uczniów z klasy policyjno-strażackiej z Liceum Ogólnokształcącego w Kołaczycach. Oni to w kwietniu, jako jedyna reprezentacja w całego województwa podkarpackiego będą walczyć o 15 indeksów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Rywalizacja w II etapie polegała na rozwiązaniu w ciągu 80 minut testu on-line, składającego się z 80 pytań, sprawdzających wiedzę z zakresu prawa karnego, prawoznawstwa, aktów prawnych regulujących funkcjonowanie i pracę Policji, a także wiedzy dotyczącej kryminalistyki, ruchu drogowego, zagadnień prewencyjnych oraz wiedzy o społeczeństwie. Uczniów do olimpiady przygotowują: p. Maciej Karp, p. Dariusz Szczepanik oraz
kom. Bogusław Filip, którzy na co dzień pracują w Kołaczyckim Liceum.

Wśród szczęśliwych finalistów etapu centralnego w Szczytnie znaleźli sie następujący uczniowie: Skicki Kamil, Ziomek Natalia, Samborski Konrad, Samborski Kamil, Stec Mateusz, Wypasek Żaneta, Węgrzyn Mateusz, Sypień Magdalena, Władyka Artur i Rak Klaudia.

Osiągane systematycznie sukcesy, ( w pięciu edycjach Olimpiady uczniowie z LO Kołaczyce wywalczyli już łącznie 29 indeksów), są przykładem dobrej praktyki z zakresu prowadzenia działalności innowacyjnej i eksperymentalnej z edukacji dla bezpieczeństwa (edukacji ogólnowojskowej, propolicyjnej i prostrażackiej) realizowanej w klasach o profilu policyjno – strażackim w Kołaczyckim Liceum.

Trzymamy kciuki za wszystkich uczniów, życząc im dużo wytrwałości w przygotowywaniu się do zmagań finałowych i mamy nadzieję, że wywalczą wymarzone indeksy.

LO Kołaczyce

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x