Wiadomości

Trwa kontrolowane przekopywanie wałów

Zgoda na rozszczelnienie wałów była decyzją słuszną. Jest pewna drożność – woda powraca do koryta rzeki – mówił dziś, przebywający w Jaśle Mirosław Karapyta, wojewoda podkarpacki.

Nadal trwa rozszczelnienie wałów na Gądkach, na wysokości ulicy Słonecznej. Teraz do prac zostały włączone dwie koparki. Mieszkańcy zastanawiają się, dlaczego ciężki sprzęt wjechał dopiero dziś o godzinie 9.00.

To był błąd, że kopie się tak wysoko i ręcznie, było ustalone, że będzie tam pracować koparka – mówi Zdzisław Dziedzic, przewodniczący osiedla Gądki – nie ma argumentów, dlaczego wcześniej nie wprowadzono ciężkiego sprzętu. Mnie wyrzucono ze sztabu, gdy chciałem powiedzieć swoje zdanie. Potem nie wpuszczono mnie do starostwa – dodaje Dziedzic.

Z kolei burmistrz Pabian twierdzi, że przy rozszczelnieniu wałów należy zachować ostrożność, dodaje też, że w tym miejscu wały są bardzo mocne.

Wczoraj były takie ustalenia, aby przekop zrobić ręcznie, więc tak został wykonany. Jednak jak widać natura jest przekorna, tam gdzie nie trzeba woda „rozbiera” wały, a tutaj nie chciała nam pomóc – mówi burmistrz Pabian.

Mieszkańcy tłumaczą z kolei, że w nocy wał został zaczopowany, bo nikt nie kontrolował wałów w nocy.

Wszystkie takie prace prowadzone w nocy stwarzają zagrożenie, dlatego nic w nocy nie pogłębialiśmy, ale mamy nadzieje, że te dwie, trzy godziny opóźnienia nadrobimy – mówi Pabian.

Od wczoraj zeszło kilkadziesiąt centymetrów wody. Na miejscu pracuje koparka, kolejna będzie wybierać ziemię z drugiej strony wałów.

Od momentu wjechania koparki ubyło metr wody. Postaramy się wykonać jak najszerzej ten przekop, natomiast trudno określić ile czasu to zajmie – mówi Ryszard Pabian.

Najważniejsze w tej chwili jest przywrócenie wałów do stanu pierwotnego, tym bardziej, że prognozy dla Jasła nie są korzystne. Od wtorku zapowiadane są opady deszczu.

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

– – –

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kazimierz
Kazimierz
2024 lat temu

W takich warunkach decyzje podejmuje SZTAB, a nie radni.

ixi
ixi
2024 lat temu

http://tygodnik.onet.pl/31,0,47376,zloto_renu,artykul.html
TAK TO SIE ROBI W CYWILIZOWANYM SWIECIE..
Dziadka Dziedzica POWINNI ZAMKNAC, BO juz WYSTARCZAJACO DLUGO SIEDZIAL PRZY KORYCIA NIE ROBAIC NIC! – "ZNAFCA OD WSZYSTKIEGO" sie znalazl..:mad:

ixi
ixi
2024 lat temu

http://tygodnik.onet.pl/31,0,47376,zloto_renu,artykul.html
tAK TO SIE ROBI W CYWILIZOWANYM SWIECIE..
Dziadka Dziedzica POWINNI ZAMKNAC, BO juz WYSTARCZAJACO DLUGO SIEDZIAL PRZY KORYCIA NIE ROBAIC NIC! – "ZNAFCA OD WSZYSTKIEGO" sie znalazl..:mad:

Plaga specjalistów
Plaga specjalistów
2024 lat temu

W Jaśle wystąpiła plaga specjalistów od powodzi, każdy lepiej wie. W Polsce jest plaga specjalistów od wypadków samolotowych, a na codzień plaga polityków do samoreklamy! (następna plaga komarów czeka w kolejce)

dragoness
dragoness
2024 lat temu

"Jest pewna drożność wody" – po jakiemu mówi nasz kochany wojewoda? Drożność to może być rury na przykład. Tak to jest jak ktoś chce się popisać wiedzą i używa słów, których nie rozumie.

marcek
marcek
2024 lat temu

Około godziny 11 bylem na walach przy ulicy Szajnochy było nas tam około 100 ludzi do umacniania wału ale cóż z tego jeśli nikt nie umiał pokierować ludźmi stali wszyscy i się przekrzykiwali jak i gdzie trzeba kłaść worki. Więc mam takie pytanie do władz miasta i całego tego sztabu kryzysowego gdzie byli ludzie odpowiedzialni aby pokierować tymi c chcieli pomagać wozili się autami z miejsca na miejsce i patrzyli tylko co się dzieje a później udzielali wywiadów Pan Rydarowicz na przykład kazał ewakułować galerie Grafika gdzie nawet nie było grama wody ani zagrożenia takiego. Wiec jeśli z takim samym… Czytaj więcej »

Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x