Wyniki matur w I LO
Tradycyjnie już najlepiej matury napisali abiturienci liceów ogólnokształcących, gdzie egzamin zdało 85,7 proc. Do poprawki przystąpi 11,5 proc. maturzystów. W technikach egzamin dojrzałości zdało 60,7 proc., a do poprawki przystąpi 27,1 proc. zdających. W liceach profilowanych szczęśliwe majową maturę zakończyło 48,5 proc. zdających. Najgorzej na maturze wypadają absolwenci liceów uzupełniających (14,4 proc. sukcesów) oraz techników uzupełniających (12,9 proc.). W tych dwóch typach szkół do sierpniowej poprawki może się przygotowywać niemal 40 proc. maturzystów.
Krakowska OKE podała także ranking piętnastu szkół województwa podkarpackiego, gdzie zanotowano najwyższą zdawalność. Wśród wyróżnionych placówek jest aż sześć szkół, w tym trzy powyżej 100 zdających: Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krośnie, I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle, Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie. Ponadto do czołowej „szóstki” trafiły: Zespół Szkół w Przecławiu – Liceum Ogólnokształcące, Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II–ego Stopnia w Przemyślu oraz Liceum Ogólnokształcące przy Niższym Seminarium Duchownym w Miejscu Piastowym.
W doborowym towarzystwie, jak co roku, znalazło się I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Zespole Szkół Społecznych Numer 1 w Tarnobrzegu. Do egzaminu podeszło tutaj 48 maturzystów, a zdawalność wyniosła 97,91 proc. Taki wynik dał ZSS Numer 1 wysokie, bo czternaste miejsce na Podkarpaciu.
Kiedy tylko otrzymamy dane o wynikach poszczególnych szkół to natychmiast je podamy do publicznej wiadomości.
Ranking podkarpackich szkół ponadgimnazjalnych z najwyższą zdawalnością egzaminu dojrzałości (w pierwszej rubryce liczba zdających, w nawiasie procent zdawalności):
1. Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Krośnie – 275 (100 proc.)
2. I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle – 272 (100 proc.)
3. Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek w Rzeszowie – 114 (100 proc.)
4. Zespół Szkół w Przecławiu – Liceum Ogólnokształcące – 20 (100 proc.)
5. Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna II – ego Stopnia w Przemyślu – 18 (100 proc.)
6. Liceum Ogólnokształcące przy Niższym Seminarium Duchownym w Miejscu Piastowym – 14 (100 proc.)
7. IV Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Rzeszowie – 364 (99,72)
8. I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu – 266 (99,24)
9. I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Konarskiego w Mielcu – 242 (99,17)
10. II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Mielcu – 243 (98,76)
11. I Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku – 241 (98,75)
12. II Liceum Ogólnokształcące im. Konstytucji 3 Maja w Krośnie – 202 (98,01)
13. I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Brzozowie – 193 (97,92)
14. I Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego w Zespole Szkół Społecznych Nr 1 w Tarnobrzegu – 48 (97,91)
15. III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie – 270 (97,77)
Dane otrzymaliśmy od Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.
I LO
wydawało sie ze polski był prosty a patrząc na średnia wyników to przecież porażka
Matematyka to podstawa na maturze!. Dawniej na studia dostawały się tylko osoby najmądrzejsze, nieliczne, I te osoby miały wiedzę! Dawniej mgr to była naprawę osoba wykształcona. Teraz porobili w okolicy uczelnie z bożej łaski co przyjmują za pieniądze wszystkich bez wyjątku matołów z tak niskim progiem punktowym na maturze że pożal się Boże. Rozumiem uczelnie renomowane, DZIENNE!!!! krakowskie, itp. jeszcze kształcą mądrych ludzi, którzy nie mają gdzie pracować, bo po wieczorówkach tarnowskich , krośnieńskich itp. mamy takich uczonych co po znajomości zajmują wysokie stanowiska, a młodzież dobrze wykształcona wyjeżdża za granicę!
I mamy takich pajaców na urzędach.