Znamy oficjalną datę otwarcia Skansenu w Trzcinicy
Znamy oficjalną datę otwarcia Skansenu Archeologicznego Karpacka Troja w Trzcinicy! Obiekt zostanie udostępniony turystom podczas 3-dniowej imprezy inauguracyjnej, która odbędzie się w dniach 24-26 czerwca 2011 r.
Otwarcie Karpackiej Troi – placówki muzealnej, która jako pierwsza w Polsce łączyć będzie walory tradycyjnego skansenu archeologicznego z nowoczesnym i przyjaznym turystom pawilonem wystawowym – planowane było na początek lipca 2010 r. Plany organizatorów pokrzyżowała powódź, która nawiedziła południowe rejony kraju w czerwcu 2010 r., dotkliwie niszcząc należący do Skansenu teren parku archeologicznego.
Odbudowa obiektu została ukończona z końcem zeszłego roku, co pozwoliło muzealnikom na rozpoczęcie prac przy montażu ekspozycji i wyposażaniu obiektu. Prace te potrwają do czerwca 2011 r., zaś pierwsi turyści będą mogli odwiedzić Karpacką Troję niemal dokładnie w rok po powodzi. Impreza otwarcia odbędzie się bowiem w dniach 24-26 czerwca 2011 r.
Jan Gancarski – dyrektor Muzeum Podkarpackiego w Krośnie – podkreśla, że data ta, przypadająca w tym roku na okres czerwcowego długiego weekendu, została wybrana po konsultacjach z Urzędem Marszałkowskim w Rzeszowie – organizatorem Muzeum Podkarpackiego w Krośnie – tak aby z jednej strony zapewnić udział w imprezie jak największej liczby odtwórców, z drugiej natomiast umożliwić przyjazd do Trzcinicy zdecydowanie większej liczbie turystów z odleglejszych części Polski i z zagranicy. Dla lokalnej społeczności stanowić będzie ona z kolei świetny pretekst do pozostania na miejscu i zorganizowania swoich planów wypoczynkowych wokół otwarcia obiektu.
W chwili obecnej trwają ostatnie ustalenia dotyczące programu imprezy, który różnić się będzie nieco od programu przygotowanego na lipiec 2010 r. Jego najważniejszą częścią w dalszym ciągu pozostanie z pewnością festyn archeologiczny, w którym wezmą udział rekonstruktorzy dawnych rzemiosł i członkowie bractw rycerskich z całej Polski.
Będzie to pierwsza edycja festynu, który jako wydarzenie coroczne na stałe wejdzie do kalendarza największych imprez archeologicznych organizowanych w naszym kraju. Oprócz niego szykowana jest także specjalna niespodzianka, dzięki której otwarcie Karpackiej Troi ma na długo zapaść w pamięć. Szczegóły programu znane będą do końca lutego, jednak już teraz organizatorzy zapewniają, że dokładają wszelkich starań, aby niezależnie od wieku, każdy turysta, który odwiedzi w tych dniach Skansen spędził w Karpackiej Troi wyjątkowe chwile.
Najnowsze doniesienia z Karpackiej Troi śledzić można poprzez oficjalną stronę internetową skansenu pod adresem www.karpackatroja.pl.
D. Iwaniec
czy ten na zdjeciu to 200-tysieczny turysta?????
bubel i nic więcej
nie pasuje ci? nie jedź tam! dalej siedź cały dzień w swojej anonimowej dziurze i krytykuj wszystko jak zakompleksiony maka-internauta… w końcu wolność słowa itd. krytykujesz wszystko i wszystkich, wszyscy cie oszukuja i wydaja twoje ciezko zarobione pieniadze… sorry – marnuja! a jak zarabiasz? siedzac i wysmiewajac? czy oszukujesz pracodawce przegladajac net w czasie pracy? masz pomysl jak naprawic ten zepsuty kraj? jak zrobic dobra inwestycje w infrastrukture turystyczną, drogową, sportową? to rób coś zamiast siedzec przed kompem i zatruwac zycie innym
uuuuuu..jasnie urazony panie!!!!! punktowanie MIERNOTY i marnowanie 12 mln zlotych nazywasz „zatruwaniem zycia”…!!??? w TAKIM RAZIE JESTEM i BEDE PIERWSZYM „ZATRUWACZEM”! ..dopuki doputy partacze i glupki chodza po naszej Ziemi. – nie pasuje mi marnowanie 12mln na bubel – wiec nie tylko JA tam nie pojade…wolalbym sporzytkowac to na inne cele lub jesli cos robic to RAZ i PORZADNIE! – Bardzo chetnie podejme sie takich prac – nawet w czynie spolecznym! – nie wszystkich krytykuje, wiec nie pisz bzdur. – A CO DO PRACY – pisze tylko i wylacznie w czasie prywatnym – bo mam zasady i szacunek do siebie… Czytaj więcej »
Czemu nie może kierować tym jakiś dyrektor z Jasła tylko jak zwykle Krosno się wpiep…a nie do swojego?
Popieram ixi. Gdyby to było coś w stylu starego grodu – warowni, jak chociażby Biskupin to może by było ciekawe a tak to nie bardzo mi pasuje nowoczesny pawilon, metalowe schody i kilka kawałków różnych wałów z różnych epok. Jakoś tak chaotycznie i bez klimatu
agrafika – a kogo byś mianowała na dyrektora skansenu ???
tylko niech to będzie jakiś fachowiec który się zna na tym ???
Bardzo bym chciał zwiedzic to miasto i muzeum , ale wiek i zdrowie nie pozwala. Pozostanę przy oglądaniu stron internetowych. Trudno!
Bardzo proszę udostępnijcie wnetrza i szczegóły dla takich jak ja na
stronach internetowych. Dziekuję w imieniu tych co nie mogą pojechac.