Rozmaitości i ciekawostki

Kursanci PAW wciąż zdobywają wiedzę

Pierwszego dnia „randka” z chemią analityczną wina na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie, drugiego cięcie owocujących krzewów, regulacja plonu oraz zabiegi poprawiające jakość owoców i mechanizacja pracy w winnicy – tak w największym skrócie można opisać zajęcia, jakie odbyły się podczas szóstego już, weekendowego zjazdu słuchaczy rocznego Praktycznego Kursu Winiarstwa prowadzonego przez Podkarpacką Akademię Wina w Jaśle.

Kursanci PAW wciąż zdobywają wiedzę

W sobotę, 25 kwietnia, organizatorzy PKW zabrali uczestników kursu na zajęcia w laboratoriach Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Metody oznaczania różnych parametrów moszczu i wina prezentował dr Paweł Sroka. Podczas niedzielnych zajęć w Jaśle akademicy uczyli się jak prowadzić cięcie zielonych organów krzewów winorośli, by poprawić jakość owoców. Zajęcia prowadził wieloletni praktyk Roman Myśliwiec.

Kursanci PAW wciąż zdobywają wiedzę

W dalszej części zjazdu dr Janusz Mazurek mówił o sprzęcie do uprawy i ochrony winnicy i możliwościach zmechanizowania pracy na zboczach narażonych na erozję gleby. Podkarpacka Akademia Wina to sztandarowe przedsięwzięcie Fundacji na Rzecz Rozwoju i Promocji Winiarstwa „Galicja Vitis”, partnerem jest Miasto Jasło.

Ewa Wawro
prezes Fundacji „Galicja Vitis”

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x