r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Zarejestruj pojazd bez kolejki

W Starostwie Powiatowym w Jaśle wprowadzono nowoczesny system kolejkowy. Zamiast stać w kolejce do Wydziału Komunikacji i Transportu, termin załatwienia sprawy można zarezerwować przez Internet. – Wystarczy wejść na stronę naszego powiatu i zarejestrować się na konkretny dzień i godzinę – zachęca Starosta Jasielski Mariusz Sepioł.

Zarejestruj pojazd bez kolejki
Zarejestruj pojazd bez kolejki

Internetowa rezerwacja kolejki pozwoli umówić się na konkretny dzień i godzinę, z dwutygodniowym wyprzedzeniem. Zbędna będzie wizyta w Wydziale Komunikacji i Transportu w godzinach porannych, której celem była rezerwacja miejsca w kolejce.

Aplikacja umożliwiająca rezerwację kolejki jest dostępna na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Jaśle www.powiat.jaslo.pl oraz na stronie www.rezerwacja.powiat.jaslo.pl i wymaga wypełnienia wskazanych pól. Następnie na podany adres e-mail odbierany jest link aktywujący wraz z wygenerowanym kodem za pomocą którego dokonywana jest rezerwacja.

Rezerwacją objęte są wyłącznie następujące sprawy:
1. rejestracja pojazdów,
2. wymiana dowodów rejestracyjnych (z powodu braku miejsca na wpisy kolejnych terminów badań technicznych lub z powodu zmiany danych zawartych w dowodzie rejestracyjnym),
3. wydawanie wtórników dowodów rejestracyjnych.

Podczas rejestracji (zakładka: „Komunikacja” – „Rezerwacja internetowa”) należy podać: datę i godzinę rezerwacji, adres e-mail, przepisać kod z obrazka, wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz nacisnąć przycisk „Rezerwuj”.

W przypadku poprawnej rezerwacji pojawi się komunikat: „Potwierdzenie wysłania zgłoszenia”. Dodatkowo zostanie wysłany e-mail na skrzynkę pocztową interesanta podaną podczas rezerwacji, potwierdzający rezerwację z datą oraz godziną wizyty w wydziale oraz kodem rezerwacji. Aby potwierdzić rezerwację, należy w ciągu 60 minut kliknąć na wskazany w mailu link.

W wybranym dniu, ok. 5 minut przed umówioną wizytą, należy stawić się w Wydziale Komunikacji i Transportu, w automacie kolejkowym wpisać kod rezerwacji, wydrukować bilet i oczekiwać na wezwanie przydzielonego numeru biletu przez pierwsze wolne stanowisko. Nieodebranie biletu przed zaplanowaną wizytą powoduje anulowanie rezerwacji. Zarezerwowanie jednej wizyty upoważnia do załatwienia tylko jednej sprawy.

– Postanowiliśmy unowocześnić system rezerwacji w Wydziale Komunikacji i Transportu. Dzięki zarezerwowaniu wizyty przez Internet będzie można skrócić czas oczekiwania w kolejce. Mam nadzieję, że wszyscy mieszkańcy Powiatu Jasielskiego będą zadowoleni z tego systemu – mówi Starosta Mariusz Sepioł.

Starostwo Powiatowe w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x