Turniej Rugby 7 w Jarosławiu
W niedzielę 23 października drużyna RK Jasło brała udział w turnieju Rugby 7 odbywającym się w Jarosławiu. Zmagania czterech drużyn dzięki doskonałej promocji śledziła licznie zgromadzona na trybunach publiczność ciekawa pierwszych zmagań rugbystów w tym mieście. Nikt z przybyłych nie mógł żałować swojej decyzji.
Nie zabrakło efektownych szarż, kombinacyjnych akcji zakończonych efektownymi przyłożeniami. Wszystkie drużyny zostawiły na boisku sporo serca i zdrowia.
Jasielska drużyna osiągneła następujące wyniki:
Rugby Klub Jasło – Rugby Team Jarosław II 30-5 (15-5)
RK Jasło – AZS Rugby Rzeszów 20-20 (15-5)
RK Jasło – RT Jarosław I 30-10 (10-5)
Bardzo cieszy kolejna możliwość gry z drużynami z podkarpacia. Kolejna taka okazja jeszcze w tym roku w Jaśle. Należy zwrócić uwagę na bardzo dobrą organizację turnieju oraz podziękować za miłą integracyjną „trzecią połowę”. Zapraszam również wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w tej dyscyplinie sportu niezależnie od warunków fizycznych i aktywności sportowej.
Treningi na dzień dzisiejszy odbywają się na boisku przy hali MOSiR w środy o godzinie 17 oraz w niedzielę o godzinie 15. Więcej informacji na naszej stronie na Facebooku.
Sebastian Osuch
Prezes Stowarzyszenia Miłośników Rugby Jasło
hahahahaha bobek !!!!!!!!
Kolego! nie ma czegoś takiego jak: „dzień dzisiejszy”! publiczność faktycznie dopisała hehe, ale za to „trzecia połowa” – kwintesencja sportu!
@miło
http://www.polonistyka.fil.ug.edu.pl/?id_cat=294&id_art=1124&lang=pl
„o tempora! o mores!”, za starych dobrych czasów było to niepoprawne.
choć z tego tekstu w linku podałeś Twoje użycie „dnia dzisiejszego” i tak wydaje się niepoprawne, jako odpowiadające temu ostatniemu przypadkowi:”Zatem zdecydowanie lepiej zamiast zdania: W dniu dzisiejszym żegnamy naszego zmarłego kolegę powiedzieć/napisać: Dzisiaj żegnamy naszego zmarłego kolegę; zamiast zdania: Dzień dzisiejszy rozpoczyna nowy etap w stosunkach polsko-niemieckich lepiej użyć zdania: Dziś rozpoczyna się nowy okres w stosunkach polsko-niemieckich. Za zdecydowanie niepoprawną uważana jest konstrukcja na dzień dzisiejszy, która pojawia się w wypowiedziach typu: stan oszczędności na dzień dzisiejszy (poprawnie: aktualny stan oszczędności).” z resztą: „Zachowania te można uznać za przejaw aspirowania do wyższego stylu, jednak całkowicie nieudany, świadczący o… Czytaj więcej »