KWW Jaślanie – niech żyje Jasło!
Program wyborczy KWW „Jaślanie” opiera się na poczuciu wspólnoty z marzeniami i pragnieniami mieszkańców Jasła. Dlatego zależy mi, aby przedsięwzięcia na rzecz naszego Miasta realizować wspólnie z tymi środowiskami, które chcą dynamicznego rozwoju naszego Miasta – niezależnie od barwy politycznej. Nie pozwolimy złamać poczucia wspólnoty mieszkańców Jasła.
Najbliższe wybory to czas porozumienia i współpracy, stanowiące szansę dla naszego Miasta. Jasło musi odzyskać silną pozycję gospodarczą i społeczną na Podkarpaciu. Dlatego chcę skupić w pracy dla Jasła mocnych partnerów oraz wszystkie środowiska o podobnych dążeniach, którzy wesprą realizację naszego programu.
Jasło potrzebuje inwestycji i projektów, które stworzą miejsca pracy dla ludzi wykształconych i nowoczesnych i sprawią, że Jasło stanie się dobrym miejscem do życia, do wychowywania dzieci, do rekreacji i spędzenia tu okresu emerytalnego. Dlatego warto połączyć siły w zdobywaniu środków zewnętrznych na sfinansowanie tych przedsięwzięć. Dlatego warto wspólnie ubiegać się o dofinansowanie ze środków budżetu państwa.
Dostęp do autostrady i Via Carpatia stanowią szansę na rozwój i postęp.
Jasło może stać się siłą napędową rozwoju turystyki, promotorem i stolicą Magurskiego Parku Narodowego. Będziemy realizować międzygminny, partnerski program aby promować i zaktywizować pod względem turystycznym nasze piękne okolice.
Należy położyć nacisk na nowoczesną i pragmatyczną edukację w Jaśle – aby ambitni absolwenci szkół podstawowych nie szukali dobrej szkoły poza Jasłem, aby młodzi ludzie tu zakładali rodziny i wychowywali swoje dzieci, korzystając z miejskiej opieki żłobkowej, przedszkolnej i świetlicowej.
Realizacja naszego programu sprawi, że nasze miasto stanie się miejscem przyjaznym dla rodzin, dla młodzieży, dla seniorów – zapewni naszym mieszkańcom godne, aktywne i zdrowe bytowanie.
Kandydując w wyborach na burmistrza pragnę podkreślić własną niezależność i autonomię przy poszanowaniu poglądów i przekonań pozostałych partnerów. Bądźmy razem, nie dajmy się podzielić.
Czas na zmiany, zapraszamy na wybory wszystkich, bo Razem zmienimy nie tylko władze miasta ale przede wszystkim zmienimy siebie i Naszą rzeczywistość.
Kandydat na Burmistrza Miasta Jasła Andrzej Czernecki.
Poniżej przedstawiam Kandydatów do Rady Miasta Jasła, którzy są warci Państwa uwagi:
Poparcia
KRYSTYNA WRÓBLEWSKA
Poseł na Sejm, Przewodnicząca wojewódzkiego zespołu okręgowego PiS ds. wyborów samorządowych
Odbyliśmy z Andrzejem Czerneckim wiele rozmów. Zgadzamy się we wszystkich sprawach, które jako Prawo i Sprawiedliwość uważamy za strategicznie najistotniejsze. W tej sytuacji władze wojewódzkie i ogólnopolskie naszej partii uznały, iż wszelkie lokalne kwestie personalne nie mają przecież znaczenia. Rzecz w tym, żeby zapewnić rozwój Jasła! Stwierdziliśmy, że bez cienia wątpliwości możemy poprzeć Andrzeja Czerneckiego.
Wszystkich wyborców Prawa i Sprawiedliwości zachęcamy, rekomendujemy i prosimy, by w niedzielę 21 października oddać głos na popieranego przez nas kandydata.
PROF. KAROL MYŚLIWIEC
Troskę i starania Pana Andrzeja Czerneckiego o wszechstronny rozwój mojego rodzinnego miasta Jasła obserwuję z podziwem od kilkunastu lat. Wyobraźnia idzie tu w parze z wiedzą, uczciwością i łatwością kontaktów z ludźmi. Gorąco popieram jego kandydaturę na burmistrza Jasła w wyborach samorządowych 2018 roku.
TOMASZ KLOC
Krajowy Ruch Niezależnych i Bezpartyjnych, Członek Komitetu Krajowego, lider struktur w woj. Podkarpackim
Z rozmów odbytych w Jaśle odniosłem wrażenie, iż mieszkańcy trochę już się pogubili. Jeden kandydat wywodzi się ze stowarzyszenia, którego działacze podkreślają swoją bezpartyjność. Ale Andrzej Czernecki teraz, w kampanii uzyskuje poparcie partii politycznych.
Drugi kandydat został wybrany cztery lata temu jako partyjny (PiS). Ale w trakcie kadencji Ryszard Pabian skłócił się z własnym środowiskiem do tego stopnia, iż na końcu musiał wystawiać własny komitet, przeciw macierzystemu ugrupowaniu. A więc formalnie teraz to on jest bezpartyjny?
Chciałbym powiedzieć, jak to wygląda z perspektywy komitetu Bezpartyjni Samorządowcy. Bezpartyjni, to nie oznacza antypartyjni, walczący ze wszystkimi partiami. Bezpartyjni, to znaczy krytykujące patologie partii politycznych – a to niestety w tej chwili bardzo poważny problem w naszym kraju. Patologia to między innymi notoryczne w partiach zjawisko, iż działacze nie walczą na zewnątrz o sprawy wyborców – a wewnątrz partii, o swą personalną pozycję w partyjnym aparacie.
NA TYM POLEGA RÓŻNICA. W WYNIKU PARTYJNYCH KŁÓTNI MUSIEĆ WYSTAWIAĆ KOMITET PRZECIW WŁASNEJ PARTII – A MIEĆ BEZPARTYJNY KOMITET I UZYSKIWAĆ POPARCIE PARTII. Jak zapewne wszyscy już się domyślają, jednoznacznie z tego wynika, iż w Jaśle Bezpartyjni Samorządowcy popierają Andrzeja Czerneckiego!
DAMIAN BAŃKA
Prezes Regionu Podkarpackiego partii Wolność
Cztery lata to bardzo dużo czasu. Dostatecznie dużo, by zweryfikować ludzi w praktyce. Przed poprzednimi wyborami nasze środowisko polityczne udzieliło poparcia w Jaśle Ryszardowi Pabianowi. Głównie ze względu na jego obietnice wyborcze dotyczące rozwoju gospodarczego miasta. Trudno jednak uznać, iż zostały one zrealizowane.
Zdaniem naszych sympatyków, w tej chwili najpilniejszą potrzebą jest zakończenie sporów wynikających przede wszystkim z różnych antypatii. Jasło stoi przed wieloma poważnymi wyzwaniami. Najbliższe 5 lat z racji perspektywy budżetowej będzie najistotniejsze. Należy zadbać o młodych ludzi, którzy wchodzą na rynek pracy. Brak pomysłu na młodych ludzi spowodował, że wielu Jaślan wyjechało z miasta. Ten trend należy natychmiast odwrócić. Z dwóch kandydatów, jacy pozostali na placu boju w walce o stanowisko burmistrza, tylko Andrzej Czernecki daje szansę na to, iż tak się stanie.
Dlatego w imieniu partii Wolność Janusza Korwin-Mikkego to właśnie Andrzejowi Czerneckiemu udzielamy poparcia w obecnych wyborach. Dodatkowo jako przyszli Radni Sejmiku Wojewódzkiego deklarujemy współpracę z mieszkańcami Jasła oraz wspólną walkę o lepszą przyszłość regionu.
Więcej informacji o kandydatach na stronie www.jaslanie.pl
Materiał pochodzi i jest finansowany przez KWW “Jaślanie”.