Spotkanie z ministrem Kraszewskim w sprawie zbiornika Kąty-Myscowa
Zbiornik Kąty-Myscowa był głównym tematem spotkania Andrzeja Czerneckiego, burmistrza Jasła, Kazimierza Miśkowicza, wójta gminy Krempna oraz Bogusława Płodzienia, dyrektora Biura Zarządu Wojewódzkiego PSL w Rzeszowie z ministrem środowiska Andrzejem Kraszewskim. W spotkaniu, które odbyło się końcem marca w Warszawie, uczestniczył również Jan Bury, wiceminister skarbu państwa.
Spotkanie dotyczyło dwóch spraw. Jedna odnosiła się do informacji, iż z powodu braku środków na opracowanie „Raportu oddziaływania na środowisko”, niezbędnego do uzyskania decyzji środowiskowej, zostały zatrzymane prace związane ze zmianą miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego dla obszaru zbiornika wodnego Kąty – Myscowa na rzece Wisłoce. Druga, poruszona podczas spotkania, sprawa dotyczyła projektu złożonego przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki pod nazwą „Program poprawy czystości zlewni rzeki Wisłoki – Etap II”.
– Minister Kraszewski widzi ogromną potrzebę kontynuacji przygotowania dokumentacji niezbędnej do realizacji budowy zbiornika Kąty-Myscowa i zapewnił, że postara się wygenerować na ten cel niezbędne środki – relacjonuje Andrzej Czernecki, który dodaje, że zbiornik ten jest bardzo ważnym zamierzeniem inwestycyjnym nie tylko dla powiatu jasielskiego, ale również dębickiego i mieleckiego.
Podstawowe zadania zbiornika to: zagwarantowanie wysokiej jakości wody pitnej dla mieszkańców z obszarów o ograniczonych zasobach wód podziemnych, w tym Jasła, Dębicy, Mielca, oraz ochrona przed powodzią. Jednocześnie Andrzej Czernecki jako przewodniczący Zarządu Związku Gmin Dorzecza Wisłoki, skupiającego 20 gmin z terenu zlewni rzeki Wisłoki, zaoferował partnerską współpracę Związku w zakresie przygotowania i realizacji planowanego zbiornika wodnego.
Minister Kraszewski zapewnił również o swoim poparciu dla projektu pod nazwą „Program poprawy czystości zlewni rzeki Wisłoki – Etap II” złożonego przez Związek o dofinansowanie ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Projekt, który jest kontynuacją prowadzonego już wcześniej programu, obejmuje zadania zakresu gospodarki wodno-ściekowej na terenie pięciu gmin Związku, w tym modernizację oczyszczalni ścieków w Jaśle. Wartość projektu, który znajduje się na liście rankingowej ze statusem projektu rezerwowego, wynosi ok. 55 mln. złotych. Decyzja w sprawie realizacji projektu powinna zapaść do końca czerwca.
UMJ
A ten Płodzień to pilnował od strony lasu , ziemi,biura czy co, z jakiej racji jakiś partyjniak pcha się w sprawy Jasła, to już sami nie możecie nic zrobić, czy już PSL wali punkty za darmo
Tak więc znowu zapowiedż sukcesu…Idą wybory,więc na horyzoncie pojawiają się te same wciąż horrory i potwory…Gadu,gadu,damy,damy a w listopadzie- żegnamy! PSL robi sobie kampanię wyborczą z PO,przy udziale wizjonera Czerneckiego.Oto cała treść owego spotkania za społeczne dutki….A zbiornika? Lepiej by nie było,bo nieodpowiedzialność może doprowadzić do tragedii większej niż ta z czerwca ubiegłego roku….
robic nie gadac…