MiastoWiadomości

Uroczyste zakończenie roku juniwersyteckiego

Ponad setka najmłodszych studentów, wykładowcy i zaproszeni goście, spotkali się na uroczystym zakończeniu kolejnego roku nauki na Jasielskim Uniwersytecie Dziecięcym. Wystrojeni odświętnie mali żacy odebrali dyplomy ukończenia Juniwersytetu 7 czerwca br. w auli wykładowej Podkarpackiej Szkoły Wyższej im. bł. ks. Władysława Findysza w Jaśle.

Uroczyste zakończenie roku juniwersyteckiego

Podsumowanie kolejnego roku akademickiego maluchów uatrakcyjnił krótki program artystyczny, w którym wystąpili wokaliści z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle oraz pokazy eksperymentów wykonywanych na zajęciach Juniwersytetu i przygotowanych przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 6 w ramach Jasielskiej Ligi Naukowej z Lotosem.

Uroczyste zakończenie roku juniwersyteckiego

Najmłodsza studencka brać odebrała dyplomy z rąk zastępcy burmistrza Jasła Leszka Znamirowskiego i rektora PSW prof. nadzw. dra inż. Stanisława Polańskiego. Do gratulacji składanych małym absolwentom przyłączył się również podkarpacki wicekurator oświaty Antoni Wydro.

W minionym roku akademickim najmłodsi jasielscy studenci poznali m.in. tajemnice światła oraz cieczy; dowiedzieli się czy zwierzęta myślą tak jak ludzie, skąd się bierze czysta woda w kranie oraz co zrobić, aby mniej zanieczyszczać naszą planetę. Zgłębiali również tajemnice astronomii, kolorów oraz kwaśnych i zasadowych substancji. Opinie słuchaczy zapytanych o to, który z tematów był najciekawszy okazały się podzielone. Za to wszyscy byli zgodni co do tego, że chcieliby w przyszłym roku szkolnym znów uczęszczać na Jasielski Uniwersytet Dziecięcy.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x