Rozmaitości i ciekawostkiWażne wydarzenia

Ponad 62 mln zł na przebudowę dróg lokalnych

Wojewoda podkarpacki ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach kolejnej edycji programu wieloletniego pod nazwą „Narodowy program przebudowy dróg lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój” przewidzianą do realizacji w 2013 roku. Podkarpackie samorządy mają do wykorzystania ponad 62 mln zł.

Ponad 62 mln zł na przebudowę dróg lokalnych
Ponad 62 mln zł na przebudowę dróg lokalnych (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Do tej pory, w ramach programu, na Podkarpaciu przebudowano łącznie 704 km dróg. Z budżetu państwa na dofinansowanie inwestycji przeznaczono 188,5 mln zł. Na realizację zadań zaplanowanych na 2013 rok dla województwa podkarpackiego przyznano dotację w wysokości 62 mln 270 tys. zł. Rządowe dofinansowanie przeznaczone jest w połowie na drogi gminne i powiatowe. W ramach programu samorządy mogą starać się o refundację do 30% inwestycji drogowych planowanych na 2013 rok, w wysokości do 3 mln zł. Gmina, w tym miasto na prawach powiatu, może skorzystać z dofinansowania nie więcej niż jednego zadania, a powiat ziemski – nie więcej niż dwóch zadań.

W ramach programu mogą być wykonywane roboty budowlane polegające na budowie, przebudowie, remoncie drogi powiatowej lub gminnej, a także inne towarzyszące im prace w pasie drogowym, służące poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego lub dotyczące wyposażenia technicznego drogi, z wyjątkiem infrastruktury technicznej nie związanej z drogą (dotyczy to np. sieci sanitarnej, wodociągowej, gazowej, energetycznej).

Nabór wniosków o dofinansowanie w ramach kolejnej edycji programu będzie przeprowadzony od 1 września do 30 września 2012 roku. Wnioski należy składać w sekretariacie Wydziału Infrastruktury PUW, ul. Grunwaldzka 15, piętro III, pokój 356a lub przesyłać pocztą. Wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

Więcej informacji na stronie internetowej PUW, w banerze „Narodowy Program Przebudowy Dróg Lokalnych 2012-2015”. Kliknij tutaj.

Małgorzata Oczoś
Rzecznik Prasowy Wojewody Podkarpackiego

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x