MiastoWiadomości

Kalejdoskop 2012 roku – przeżyjmy to raz jeszcze

Rok 2012 już prawie na finiszu, dlatego też ostatnie dni grudnia są zawsze okresem gruntownego podsumowania kończącego się roku. W tym czasie w Jaśle wydarzyło się wiele. Mijający rok dostarczył zarówno dramatycznych wydarzeń, jak i imponujących osiągnięć.

2 stycznia: Budżet Miasta Jasła na 2012 rok przyjęty. Oszczędności i inwestycje

Sesja Rady Miasta (kliknij aby powiększyć)

Radni przyjęli projekt uchwały budżetowej, która w porównaniu do roku ubiegłego zakłada wzrost dochodów o ponad 8,3 mln zł i spadek wydatków o przeszło 1,6 mln zł. Po raz pierwszy od wielu lat nie jest to budżet deficytowy, tylko zakładający nadwyżkę w wysokości ponad 5 mln zł. Zostanie ona przeznaczona na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów. Łączna wartość zadań ujętych w planie rozwojowo-modernizacyjnym wynosi 33 mln zł. Realizacja planu będzie zależała m.in. od: uzyskania zaplanowanego dofinansowania z Funduszu Spójności oraz dotacji i preferencyjnych pożyczek z WFOŚiGW.

(czytaj więcej)

8 stycznia: Jaślanie mają wielkie serca. Rekord pobity!

WOŚP (kliknij aby powiększyć)

Występ zespołu Kamień Kamień Kamień – finalisty programu ,,Must be the Music” zakończył tegoroczny XX Finał Wielskiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jaśle. Z informacji otrzymanej z jasielskiego sztabu wynika, że zeszłoroczny rekord został pobity. Dzisiaj po raz 20. zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy , tym razem pod hasłem “Gramy z pompą! Zdrowa mama, zdrowy wcześniak, zdrowe dziecko”. W Jaśle 180 wolontariuszy zbierało do puszek datki. W tym roku WOŚP zbierało pieniądze na zakup urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

(czytaj więcej)

14 stycznia: Ugodził nożem siostrzeńca

Policja (kliknij aby powiększyć)

Policjanci zatrzymali 46-letniego mieszkańca gminy Dębowiec, który w czasie awantury domowej ugodził nożem swojego siostrzeńca. Pijany napastnik trafił do policyjnego aresztu. Zraniony mężczyzna przebywa w szpitalu. Policjanci zatrzymali napastnika podejrzewanego o ugodzenie swojego siostrzeńca nożem.  Trafił on do policyjnego aresztu. Zatrzymany 46-latek był pijany, miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

(czytaj więcej)

18 stycznia: Nowe samochody dla PZD i DPS w Foluszu

Nowe samochody (kliknij aby powiększyć)

Starostwo Powiatowe w Jaśle zakupiło na potrzeby Powiatowego Zarządu Dróg 5 fabrycznie nowych samochodów. Środki na ten cel w kwocie ponad 1 mln zł zostały wygospodarowane z oszczędności w działalności bieżącej Powiatowego Zarządu Dróg oraz na zadaniach inwestycyjnych, prowadzonych wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Jaśle.Nowe samochody zastąpią mocno już wysłużone, czyli: 15-letniego Poloneza, Renault Trafic, osobowo – towarową Skodę Roomster oraz busa marki Mercedes, który trafi do nowo utworzonego Środowiskowego Domu Pomocy w Nowym Żmigrodzie.

(czytaj więcej)

1 lutego: Zadłużenie JKS Czarnych 1910 Jasło wynosi ponad 151 tys. zł.

Czarni Jasło(kliknij aby powiększyć)

Na kwotę 151.534.22zł opiewa zobowiązanie jasielskiego klubu sportowego wobec firm, dostawców, zawodników, administracji oraz innych podmiotów. 16 grudnia ub. roku podczas Walnego Nadzwyczajnego Zgromadzenia Członków JKS Czarni 1910 Jasło, stary zarząd wraz z ówczesnym prezesem Marcinem Węgrzynem zrezygnował z funkcji. Podczas zebrania wybrano nowy zarząd, który przejął klub z ogromnym zadłużeniem. Zadłużenie wobec firm, dostawców i pracowników wynosi prawie 117 tyś. zł. Klub sportowy zalega Urzędowi Miasta kwotę 21.880 zł, natomiast kwota, którą klub jest winien innym podmiotom wynosi 12.900 zł.

(czytaj więcej)

1 lutego: Antoni Pikul, nowym zastępcą burmistrza

Antoni Pikul (kliknij aby powiększyć)

Od 1 lutego funkcję pierwszego zastępcy burmistrza Jasła sprawuje Antoni Pikul.  Do obowiązków nowego zastępcy będzie należało nadzorowanie pionem infrastruktury technicznej, a więc sprawowanie kontroli nad wydziałem inwestycji, ochrony środowiska, planowania przestrzennego, geodezji, zamówień publicznych oraz gospodarki mieniem. Pierwszy zastępca burmistrza jest absolwentem Politechniki Krakowskiej, Wydziału Architektury. Od 16 sierpnia ub.r. do 31 stycznia br. obejmował stanowisko kierownika Wydziału Inwestycji UMJ.

(czytaj więcej)

3 lutego: Kierowcy: “Stop rosnącym cenom paliw”

Protest kierowców (kliknij aby powiększyć)

Dziesiątki kierowców zaopatrzonych w transparenty, flagi i plakaty wyruszyło dziś na drogę krajową nr 28 z prędkością 20 km/h, tym samym blokując ruch na jasielskiej obwodnicy. Kierowcy zapowiadają, że jeśli dzisiejsza akcja nie przyniesie zamierzonych rezultatów to ponowią protesty, które będą rosły w siłę. Protestujący wyruszyli z parkingu pod stacją “Grosar”. Podążali drogą krajową nr 28. Część kierowców udała się do centrum miasta, gdzie skutecznie blokowali najliczniej uczęszczane drogi miasta.

(czytaj więcej)

4 lutego: Gala MMA w Jaśle. Zwycięstwo Niedziałkowskiego w walce wieczoru

Niedziałkowski (kliknij aby powiększyć)

Międzynarodowe Stowarzyszenie Mieszanych Sztuk Walki Coloseum było organizatorem Gali MMA Coloseum V: Fight Night, która odbyła się w dniu wczorajszym w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. Na trybunach jasielskiej hali sportowej zasiadło około 1000 kibiców z Jasła, Tarnowa, Nowego Sącza i kilku innych miast. Nowosądeckie stowarzyszenie przygotowało dla wszystkich kibiców zgromadzonych w hali sportowej dziewięć walk. Walka dziesiąta była walką wieczoru, w której z Waldemarem Bączkiem z Katany Szczytno zmierzył się Rafał “Niedział” Niedziałkowski z Jasła.

(czytaj więcej)

20 lutego: Jaślan przed zagrożeniem może ostrzec SMS

Alert SMS (kliknij aby powiększyć)

Od kilkunastu dni mieszkańcy Jasła mogą korzystać z platformy Alert SMS, która ma za zadanie poinformować, za pomocą wiadomości SMS, o różnych zagrożeniach kryzysowych na terenie miasta Jasła. Aby otrzymywać wiadomości o sytuacjach kryzysowych dla zamieszkiwanego przez nas obszaru, należy dokonać rejestracji konta użytkownika na platformie Alert SMS. Użytkownik musi podać swoje imię i nazwisko, osiedle, ulicę, numer posesji oraz numer telefonu, na który mają zostać wysyłane wiadomości.

(czytaj więcej)

7 marca: Śmiertelny wypadek w Bierówce

Bierówka (kliknij aby powiększyć)

Policjanci z Jasła ustalają okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 988 w Bierówce. W zdarzeniu śmierć poniósł 70-letni kierowca osobowego chevroleta. Zmarł w szpitalu kilka godzin po wypadku. W wypadku ciężko ranny został kierujący chevroletem 70-letni mieszkaniec Rzeszowa. Mężczyzna trafił do szpitala. Pomimo wysiłku lekarzy, kilka godzin po zdarzeniu zmarł.

(czytaj więcej)

9 marca: Śmiertelny wypadek w Szebniach

Szebnie (kliknij aby powiększyć)

Zablokowana jest droga krajowa nr 28 na odcinku Jasło-Krosno. Około godz. 15 w Szebniach doszło do zderzenia czołowego hondy civic z samochodem ciężarowym.  W zdarzeniu zginął 21-letni kierowca samochodu osobowego. Policja wyznaczyła objazd przez miejscowość Chrząstówka dla samochodów osobowych, natomiast dla kierowców ciągników siodłowych droga jest nieprzejezdna. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Obecnie prowadzą czynności mające na celu ustalenie okoliczności i przyczyny wypadku.

(czytaj więcej)

15 marca: 1,15 mln złotych dla Jasła

Dotacja (kliknij aby powiększyć)

1,15 mln złotych otrzymało Miasto Jasło na usuwanie skutków klęsk żywiołowych. 14 marca w Rzeszowie promesę z rąk Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Stanisława Rakoczego odebrał burmistrz Jasła Andrzej Czernecki. Pomoc, o którą wnioskowała wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska, otrzymało 139 samorządów z Podkarpacia.

(czytaj więcej)


27 marca:Nowi Honorowi Obywatele Miasta Jasła

Obywatele (kliknij aby powiększyć)

Na sesji 26 marca br. Rada Miejska Jasła przyznała tytuły „Honorowych Obywateli Miasta Jasła” Jerzemu „Dudusiowi” Matuszkiewiczowi i Janowi Małkowi. Jerzy „Duduś” Matuszkiewicz został uhonorowany za wybitną osobowość artystyczną przyczyniającą się do wzrostu promocji Miasta Jasła w zakresie kultury, natomiast zasłużony dla miasta Jan Małek – pośmiertnie – za przyczynienie się do wzrostu promocji miasta w dziedzinie życia społecznego.

(czytaj więcej)

30 marca: Młodszy inspektor Andrzej Wędrychowicz komendantem Policji w Jaśle

Andrzej Wędrychowicz (kliknij aby powiększyć)

Od dziś funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Jaśle pełni młodszy inspektor Andrzej Wędrychowicz. Akt nominacyjny o powołaniu na stanowisko komendanta wręczył nowemu przełożonemu jasielskich policjantów inspektor Zdzisław Stopczyk Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji. W uroczystości wzięli udział m.in. przedstawiciele samorządu powiatu i miasta Jasła. Po zakończeniu części odprawy poświęconej nominacjom, głos zabrali zaproszeni goście, którzy gratulowali nowemu komendantowi Policji w Jaśle oraz życzyli wielu sukcesów zawodowych i dobrej współpracy.

(czytaj więcej)

14 kwietnia: 19-letni mieszkaniec Bieździedzy zginął w wypadku

Bieździedza (kliknij aby powiększyć)

Kilka minut przed godziną dwudziestą do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Jaśle wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Bieździedza (gm. Kołaczyce). Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca wypadku, ujawnili ślady mające związek ze zdarzeniem, zabezpieczyli samochód. Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia będą wyjaśniane w toku prowadzonego postępowania. Na czas prowadzonych czynności na miejscu zdarzenia droga powiatowa relacji Kołaczyce – Sieklówka była nieprzejezdna. Kierowcy byli kierowani na objazdy.

(czytaj więcej)

15 kwietnia: Macierewicz w Jaśle. “To nie brzoza była przyczyną katastrofy”

Macierewicz (kliknij aby powiększyć)

W niedzielne popołudnie w wypełnionej po brzegi sali katechetycznej kościoła Ojców Franciszkanów w Jaśle odbyło się spotkanie z posłem Antonim Macierewiczem, przewodniczącym zespołu parlamentarnego ds. zbadania przyczyn katastrofy TU-154M. Poseł pojawił się w Jaśle na zaproszenie Senator Alicji Zając oraz posła na Sejm VII kadencji Bogdana Rzońcy. Wystąpienie Macierewicza było wielokrotnie przerywane oklaskami. Na zakończenie poseł otrzymał od zgromadzonych owację na stojąco.

(czytaj więcej)

22 kwietnia:Podkarpaccy motocykliści zainaugurowali swój sezon w Dębowcu

Dębowiec (kliknij aby powiększyć)

Ponad trzystu pasjonatów oraz posiadaczy jednośladów wzięło udział w inauguracji sezonu motocyklowego, który odbył się w dniu dzisiejszym na terenie Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Pomysłodawcą zlotu, który odbywał się pod hasłem „Spotkanie w Domu Matki”, był ksiądz Stanisław Kowalski, Misjonarz Saletyn. Na zlocie zjawili się motocykliści z Jasła, Gorlic, Krakowa, Zakopanego, Rzeszowa oraz kilkunastu innych miast.

(czytaj więcej)

4 maja:Strażacy mieli swój dzień. Liczne wyróżnienia oraz odnaczenia

Straż (kliknij aby powiększyć)

Uroczysta msza święta, parada ulicami miasta, przemówienia, liczne medale oraz wyróżnienia i awanse dla strażaków, czyli Dzień Strażaka pełną piersią. Dzisiejsza uroczystość była okazją do uhonorowania medalami oraz nominacjami na wyższe stopnie strażaków wyróżniających się swoją pracą oraz służbą na rzecz społeczeństw. Zostały również przyznane podziękowania osobom, które wspierają działania straży pożarnej.

(czytaj więcej)

6 maja:Tragedia na stawach w Święcanach

Święcany (kliknij aby powiększyć)

W sobotnie popołudnie w miejscowości Święcany doszło do tragicznego wypadku na jednym ze stawów. Szesnastoletni chłopak przebywał nad miejscowymi stawami wraz z grupką kolegów, w pewnym momencie zniknął pod lustrem wody i nie wypływał. Zaniepokojeni koledzy zaalarmowali straż pożarną. Przybyłe na miejsce jednostki ochotniczych straży pożarnych wyciągnęły mieszkańca gminy Skołyszyn ze zbiornika wodnego. Pomimo kilkudziesięciominutowej akcji reanimacyjnej, nie udało się przywrócić jego funkcji życiowych.

(czytaj więcej)

1 czerwca: W Jaśle oficjalnie otwarto drugiego „Orlika”

Orlik (kliknij aby powiększyć)

Oficjalne otwarcie Wyszehradzkich Dni Sportu było również okazją do oficjalnego oddania do użytku drugiej kompleksu boisk sportowych „Orlik 2012”. Budowa boiska zakończyła się w grudniu ubiegłego roku, natomiast mieszkańcy Jasła mogli z niego korzystać już od miesiąca marca bieżącego roku. Koszt realizowanej inwestycji wyniósł 1 mln 408 tys. zł. Wartość dofinansowania to to 666 tys. zł. – po 333 tys. zł na ten cel przeznaczyło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski.

(czytaj więcej)

24 czerwca: Zakończyły się Dni Jasła. Miasto promowało rodzime gwiazdy

Dni Jasła (kliknij aby powiększyć)

Właśnie dobiegły końca tegoroczne Dni Jasła. Impreza trwała przez trzy dni, w czasie których na scenie wystąpiły rodzime gwiazdy: Michał Szpak, Mateusz Mijal z zespołem oraz jasielskie zespoły rockowe i młodzi artyści z Jasielskiego Domu Kultury. Tegoroczne Dni Jasła rozpoczęły się w piątek 22 czerwca. O godzinie dziesiątej spod I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle wyruszyła brać uczniowska, aby wziąć udział w Żakinadzie na płycie jasielskiego Rynku.

(czytaj więcej)

27 czerwca: Gigantyczne pieniądze na solary

Solary (kliknij aby powiększyć)

Aż 83 miliony złotych wynosi wartość projektu (dofinansowanie 62 miliony złotych), który realizował będzie Związek Gmin Dorzecza Wisłoki. W ramach projektu “Instalacja systemów energii odnawialnej na budynkach użyteczności publicznej oraz domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki” na 4266 domach prywatnych i 117 budynkach użyteczności publicznej mają zostać zamontowane kolektory słoneczne, a na 4 obiektach sportowych instalacja układów fotowoltaicznych. Oficjalne podpisanie umowy odbyło się 25 czerwca br.

(czytaj więcej)

17 lipca: Janusz Szewczyk Nowym dyrektorem JDK

Janusz Szewczyk(kliknij aby powiększyć)

Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła powołał Janusza Szewczyka na stanowisko dyrektora Jasielskiego Domu Kultury. Nowy dyrektor swoje obowiązki zacznie pełnić od 23 lipca br. Powołanie nastąpiło w drodze konkursowej.Janusz Szewczyk jest magistrem pedagogiki kultury, ukończył również studnia podyplomowe z zakresu Teatru i Filmu na Uniwersytecie Jagiellońskim. Do powołania na dyrektora JDK pracował w Młodzieżowym Dom Kultury w Jaśle jako nauczyciel – koordynator edukacji kulturalnej młodzieży.

(czytaj więcej)

10 sierpnia: Glorietka w Parku Miejskim odzyska blask!

Glorietka (kliknij aby powiększyć)

Po piętnastym sierpnia ruszą prace konserwatorskie przy altanie parkowej Glorietka w Parku Miejskim w Jaśle. Jak zapewniają projektanci, ma ona nawiązywać do pierwotnego wyglądu z 1900 roku. Ustawiona w 1900 roku Glorietka na pamiątkę wizyty cesarza Franciszka Józefa w Jaśle od pewnego czasu niszczeje. Wiele drewnianych elementów jest podgnitych, co znacznie obniża estetykę altany.

(czytaj więcej)

13 sierpnia: Ogromny pożar w fabryce mebli w Jaśle

Nowy Styl (kliknij aby powiększyć)

Blisko czterdzieści zastępów straży pożarnej pracuje na miejscu pożaru w fabryce mebli Nowy Styl w Jaśle, do którego doszło dzisiaj około godziny siedemnastej. Płomienie zostały zauważone przez jednego z pracowników fabryki. W czasie powstania pożaru, na terenie fabryki mogło przebywać około stu pracowników. Wszystkie osoby zostały ewakuowane przed przybyciem jednostek straży pożarnej.

(czytaj więcej)

4 września: Jedenastu pseudokibiców zatrzymanych

Pseudokibice (kliknij aby powiększyć)

Kolejni pseudokibice usłyszeli zarzuty za udział w zamieszkach podczas ubiegłotygodniowego meczu Czarnych Jasło z Karpatami Krosno. Analiza zgromadzonego materiału umożliwiła policjantom zidentyfikowanie następnych pięciu chuliganów, którzy wdarli się na murawę stadionu. Zatrzymani szalikowcy przyznali się do przestępstwa i poddali dobrowolnie karze. Prowadzący sprawę nie wykluczają dalszych zatrzymań. Policjanci systematycznie identyfikują i rozliczają pseudokibiców, którzy w minioną środę złamali prawo i wtargnęli na płytę stadionu Czarnych Jasło.

(czytaj więcej)

7 września: Przysieki: 19-latek przygnieciony przez ciągnik

Przysieki (kliknij aby powiększyć)

Około godziny siedemnastej w miejscowości Przysieki (gm. Skołyszyn) ciągnik rolniczy przygniótł 19-letniego mężczyznę. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciągnikiem rolniczym z załadunkiem na przyczepie, wykonywał manewr skrętu na posesję, w pewnym momencie pojazd przewrócił się na bok i przygniótł dziewiętnastolatka. Mężczyzna został przetransportowany przez zespół ratownictwa medycznego z Jasła do szpitala. Strażacy odłączyli akumulatory oraz zabezpieczyli uszkodzony zbiornik paliwa w zniszczonym ciągniku.

(czytaj więcej)

28 września: Straż Miejska świętowała swoje 20-lecie

Straż Miejska (kliknij aby powiększyć)

Dwadzieścia lat temu z inicjatywy ówczesnego burmistrza Jasła, Andrzeja Kachlika powstała w naszym mieście Straż Miejska. W dniu dzisiejszym w Jasielskim Domu Kultury odbyły się obchody jubileuszowe 20-lecia istnienia Straży Miejskiej w Jaśle. W podniosłej uroczystości udział wzięły władze miasta, przedstawiciele Rady Miasta, reprezentanci parlamentarzystów, pracownicy Urzędu Miasta, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Jaśle, służb mundurowych oraz strażnicy miejscy, którzy świętowali dwudziestolecie istnienia swojej jednostki.

(czytaj więcej)

13 października: “Jaślanie kontra Straż Miejska”. Młodzi ludzie nie chcą fotoradaru

Fotoradar (kliknij aby powiększyć)

Nie są przeciwnikami fotoradarów. Sprzeciwiają się działaniom Straży Miejskiej, która według nich wykorzystuje fotoradary wyłącznie w celach zarobkowych. Czy młodzi mieszkańcy Jasła zasłaniający fotoradar odpowiedzą przed Sądem za utrudnianie pracy funkcjonariuszom publicznym? Częstym punktem kontroli prędkości przez Straż Miejską jest odcinek pasa parkingowego przy ulicy Mickiewicza.

(czytaj więcej)

20 października: Łajsce: 50-letni mężczyzna zginął pod kołami samochodu

Łajsce (kliknij aby powiększyć)

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło dzisiaj po godzinie dziewiętnastej w Łajscach. Samochód osobowy marki Renault najechał na leżącego na drodze mężczyznę. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca osobowego Renaulta, w miejscowości Łajsce nie zauważył leżącego na jezdni mężczyzny i najechał na niego. O zdarzeniu niezwłocznie zostały poinformowane służby ratunkowe. Przybyły na miejsce wypadku lekarz stwierdził zgon poszkodowanego mieszkańca gminy Tarnowiec.

(czytaj więcej)

23 października: Wypadek w Warzycach. Nie żyje 32-letni kierowca „osobówki”

Warzyce (kliknij aby powiększyć)

Policjanci pracują nad ustaleniem okoliczności i przyczyn tragicznego wypadku, który miał miejsce na drodze wojewódzkiej nr 988 w Warzycach. Dziś rano doszło tam do zderzenia renault kangoo z ciężarówką. W szpitalu zmarł kierowca samochodu dostawczego. Do zdarzenia doszło dziś, po godz. 9. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący renault kangoo, jechał od Jasła w kierunku Strzyżowa.

(czytaj więcej)

12 listopada: Rewitalizacja otwartych przestrzeni rekreacyjnych Miasta Jasła zakończona

Gądki (kliknij aby powiększyć)

Na kwotę blisko ośmiu milionów złotych opiewał projekt pod nazwą „Rewitalizacja otwartych przestrzeni rekreacyjnych Miasta Jasła”, który w dniu wczorajszym został oficjalnie oddany do użytku dla mieszkańców Jasła i okolic. W ramach prowadzonych działań zrealizowano zadania służące bezpiecznej zabawie dzieci oraz ciekawej formie spędzenia wolnego czasu na terenie miasta przez młodzież oraz dorosłych mieszkańców. Inwestycja została dofinansowana kwotą ponad 6 milionów złotych ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

(czytaj więcej)

21 listopada: Samochód dla ochotniczej straży pożarnej

Straż (kliknij aby powiększyć)

Miasto Jasło zakupiło nowy samochód ratowniczo-gaśniczy wraz z wyposażeniem dla Ochotniczej Straży Pożarnej Jasło–Żółków. Wartość samochodu, na podstawie rozstrzygniętego przetargu nieograniczonego, wyniosła prawie 153 tysiące złotych. Miasto na zakup samochodu z budżetu wyłożyło 80 tys. złotych, pozostałe środki pochodziły ze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie (50 tys. zł) oraz z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie (23,5 tys. zł).

(czytaj więcej)

28 listopada: Tragiczny wypadek w Dobrucowej – dwie osoby nie żyją

Dobrucowa (kliknij aby powiększyć)

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w Dobrucowej w gminie Tarnowiec. Opel astra na łuku drogi wypadł z jezdni i uderzył w betonowy mostek. Samochodem jechały cztery osoby. Jedna zginęła na miejscu, druga zmarła w szpitalu. Funkcjonariusze ustalają, kto kierował pojazdem. Do wypadku doszło wczoraj około godz. 22.30. Z zebranych dotychczas informacji wynika, że opel astra, którym podróżowały cztery młode osoby, jechał od Szebni w kierunku Tarnowca.

(czytaj więcej)

30 listopada: IV Podkarpacki Plener Dziennikarski wyłonił najlepszych młodych dziennikarzy

Plener (kliknij aby powiększyć)

IV Podkarpacki Plener Dziennikarski im. Marcina Pawłowskiego wyłonił najlepszych młodych dziennikarzy, uczniów gimnazjów z całego województwa podkarpackiego. Na konkurs spłynęło blisko sto prac młodych adeptów dziennikarstwa. Nagrody oraz gratulacje zwycięzcy otrzymali z rąk dziennikarki Faktów TVN Renaty Kijowskiej oraz Jarosława Kuźniara, dziennikarza telewizyjnego i radiowego związanego obecnie z TVN24. Tegoroczny temat pracy konkursowej brzmiał: „Mój głos w sprawie problemów współczesnej młodzieży”.

(czytaj więcej)

20 grudnia: Trzy parkometry w Jaśle. Koniec problemów z kupnem kart parkingowych?

Parkometry (kliknij aby powiększyć)

Spory prezent świąteczny sprawił Urząd Miasta w Jaśle zmotoryzowanym mieszkańcom miasta. Na trzech ulicach Jasła stanęły długo wyczekiwane parkometry. Automaty z kartami parkingowymi powinny w części rozwiązać problem z zakupem koniecznych w wielu obszarach miasta specjalnych kart parkingowych. Na chwilę obecną zostały zakupione trzy parkometry, które zostały usytuowane przy ulicach: Kościuszki (nieopodal Jasielskiego Domu Kultury), Armii Krajowej (w okolicy Sądu Rejonowego w Jaśle) oraz ulicy Rynek (na wysokości Urzędu Miasta w Jaśle).

(czytaj więcej)

29 grudnia: Pożar magazynu przy ulicy Przemysłowej w Jaśle

Przemysłowa(kliknij aby powiększyć)

Tuż po godzinie dwunastej do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze hali magazynowej przy ulicy Przemysłowej w Jaśle. Na miejsce pożaru zadysponowanych zostało łącznie osiem jednostek straży pożarnej. Pięć z Jednostek Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz trzy zastępy z okolicznych ochotniczych straży pożarnych. Po kilkudziesięciu minutach, przy pomocy specjalistycznego podnośnika oraz działaniom gaśniczym strażaków udało się opanować pożar dachu hali magazynowej.

(czytaj więcej)

Mijający właśnie 2012 rok był także dowodem na to, że jesteśmy przez Państwa darzeni zaufaniem oraz tym, że chcecie bardzo często pomagać nam w współtworzeniu artykułów prasowych oraz ciekawostek z różnych rejonów naszego miasta oraz całego powiatu jasielskiego, na którego terenie działamy. Cieszy nas także, że w wielu sytuacjach informujecie Państwo naszą redakcję o różnych wydarzeniach. Mamy także nadzieję, że przyszły 2013 rok będzie jeszcze lepszy.

Dziękujemy!
Zespół Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
cz
cz
2024 lat temu

a gdzie awans Czarnych do III ligi !?

wd
wd
2024 lat temu

a gdzie 31.12.12… brak konkretnego zespołu na sylwestra na rynku 😀

a
a
2024 lat temu

dużo się tu dzieje…

Zaba
Zaba
2024 lat temu

no własnie heh

J
J
2024 lat temu

a gdzie Krushfest ?!

aaa
aaa
2024 lat temu

A zwolnienia z zakladow?

Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x